Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2021, 16:23

autor: hexx0

FNAF: Security Breach goni Halo Infinite na Steamie

Najlepiej sprzedającą się grą minionego tygodnia na Steamie było Halo Infinite, jednak kolejne stopnie podium należały do debiutantów – FNAF: Security Breach i Ready or Not. Kolejne dni powinny przynieść spore przetasowania na liście bestsellerów, gdyż pojutrze na platformie Valve rusza Zimowa wyprzedaż.

Miniony tydzień przyniósł kilka zmian na liście bestsellerów Steama, choć w ogólnych rozrachunku obyło się bez zaskoczeń. Wciąż niepodzielnie rządzi moduł singleplayer do Halo Infinite – gra studia 343 Industries sprzedaje się świetnie, mimo pewnej „staroszkolności” oraz obecności w usługach Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Brak innych dużych premier w grudniu przyczynił się zaś do tego, że tuż za hitem ze stajni Microsoftu znalazły się Five Nights at Freddy's: Security Breach – czyli kolejna część popularnego cyklu horrorów – a także dostępne w ramach Early Accessu Ready or Not (przez zadowolonych fanów taktycznych strzelanek określane jako „SWAT 5”), na którego temat już dziś pisaliśmy. Pełną listę hitów ubiegłego tygodnia na Steamie znajdziecie poniżej.

Bestsellery Steama w dniach 13–19 grudnia (według przychodu):

#

Produkt:

1.

Halo Infinite (kampania)

2.

Five Nights at Freddy's: Security Breach

3.

Ready or Not (Early Access)

4.

Valve Index VR Kit

5.

GTFO

6.

Icarus

7.

Battlefield 2042

8.

Escape Simulator

9.

Farming Simulator 22

10.

Forza Horizon 5

Czwarte miejsce zajął Valve Index VR Kit – regularnie plasujący się w połowie zestawienia – a kolejne kooperacyjny shooter GTFO, który w zeszłym tygodniu był dopiero dziesiąty. Dalsze lokaty należały do powoli tracącego swoją szczytową popularność Icarusa, a także Battlefielda 2042, który – mimo krytyki społeczności – wciąż budzi duże zainteresowanie. Na końcu stawki znalazły się zaś ciepło przyjęta gra logiczna Escape Simulator, Farming Simulator 22 – który krótko po premierze „zaorał” Steama – a także hit studia Playground Games z początku listopada, czyli Forza Horizon 5.

Na szczęście obecny tydzień powinien być ciekawszy. W środę o godzinie 19:00 rusza bowiem Zimowa wyprzedaż na Steamie, która jak zwykle powinna namieszać na liście bestsellerów. Przypominam, że analogiczna akcja rozpoczęła się w miniony czwartek w Epic Games Store. Oprócz rozdawanych codziennie darmowych gier, dostaniecie w jej ramach wiele tytułów w naprawdę atrakcyjnych cenach – po szczegóły odsyłam Was tutaj.