Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2021, 09:27

Icarus - nowy survival zamiótł kasowo, ale poległ w ocenach

Premiera gry Icarus, czyli nowego survivalu twórcy DayZ, okazała się sukcesem kasowym. Gra zbiera jednak słabe oceny, głównie z powodu problemów z wydajnością.

DEBIUT ICARUSA NA STEAMIE:
  1. wyśmienita sprzedaż,
  2. mieszane recenzje graczy, głównie z powodu wydajności,
  3. bardzo dobre i systematycznie rosnące wyniki aktywności na Steamie.

Jak w każdy poniedziałek udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów poprzedniego tygodnia na Steamie. Liderem sprzedaży okazał się Icarus, czyli sieciowa gra survivalowa zaprojektowana przez Deana Halla, twórcę DayZ. Sukces ten jest tym bardziej imponujący, że produkcja zadebiutowała na Steamie dopiero w piątek o godzinie 23:00 czasu polskiego.

Premiery nie można jednak zaliczyć do w pełni udanych. Tylko 57% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „mieszany” odbiór gry. Krytykowany jest głównie słaby stan techniczny oraz wydajność. Na tę ostatnią narzekają nawet osoby, u których bez problemu chodzi Cyberpunk 2077.

Icarus - nowy survival zamiótł kasowo, ale poległ w ocenach - ilustracja #1
Gracze narzekają głównie na wydajność i stan techniczny.

Nie jest to zaskoczeniem, gdyż ujawnione kilka tygodni temu wymagania sprzętowe są z kosmosu. Rekomendowane jest posiadanie 32 GB pamięci RAM i karty graficznej Nvidia GeForce RTX 3060 Ti.

Użytkownicy narzekają na wydajność, ale mimo to zagryzają zęby i intensywnie grają w Icarusa. Rekordem aktywności dnia premiery były 34 tysiące graczy bawiących się jednocześnie, w sobotę zanotowano wzrost do 47 tys., a wczoraj osiągnięto 52 tysiące. Liczba grających rośnie, co dobrze rokuje produkcji na przyszłość.

  1. Icarus – oficjalna strona
  2. RocketWerkz – oficjalna strona

W ubiegłym tygodniu nadal doskonale sprzedawały się gry Farming Simulator 22 oraz Battlefield 2042. Gracze chętnie korzystali również z przecen Cyberpunka 2077 oraz Red Dead Redemption 2. W przypadku tej drugiej produkcji różne edycje zajęły dwa miejsca w top 10. W pierwszej dziesiątce zadebiutowała również paczka Destiny 2: The Witch Queen Deluxe + Bungie 30th Anniversary Bundle, chociaż tutaj pewnie dużą rolę odegrała bardzo wysoka cena tego zestawu (429 zł).

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Gra:

1.

Icarus

2.

Zestaw VR Valve Index

3.

Farming Simulator 22

4.

Cyberpunk 2077

5.

Red Dead Redemption 2

6.

Battlefield 2042

7.

Destiny 2: The Witch Queen Deluxe + Bungie 30th Anniversary Bundle

8.

Halo Infinite (kampania)

9.

Forza Horizon 5

10.

Red Dead Redemption 2