Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Icarus (PC)
OkładkaIcarus (PC)

Icarus PC

Gra survivalowa, utrzymana w klimacie science fiction i opracowana przez studio RocketWerkz (założone przez Deana Halla, twórcę moda DayZ). Wciel się w poszukiwacza egzotycznej materii i spróbuj przetrwać w dzikim, brutalnym świecie Icarusa - największego błędu ludzkości.

Symulacje | FPP | TPP | science fiction | sandbox | survival | kooperacja | crafting | Find Your Next Game | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Icarus Premiera PC

3grudnia2021

Steam

3grudnia2021

producent: RocketWerkz wydawca: RocketWerkz Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Icarus to utrzymany w klimacie sci-fi survival typu PvE, będący projektem twórcy DayZ – Deana Halla. Za jego produkcję odpowiadają weterani gier survivalowych z firmy RocketWerkz, z siedzibą w Auckland, w Nowej Zelandii. Tytuł dostępny jest na komputery osobiste PC i podlega regularnej aktualizacji.

Fabuła

Akcja produkcji rozgrywa się na tytułowym Icarusie – miejscu, które swego czasu miało być niczym druga Ziemia. Niestety, w wyniku załamania procesu terraformacji powietrze na planecie stało się toksyczne a nadzieje na skolonizowanie nowego świata legły w gruzach. Od tego czasu Icarus był jedynie obiektem drwin, symbolem ludzkości, która próbowała dosięgnąć gwiazd, jednak poniosła sromotną klęskę.

W momencie, gdy ksenobiolodzy odkryli powód porażki, oczy wszystkich ponownie zwróciły się ku planecie. Przyczyną miała być egzotyczna materia, o wartości nie do oszacowania. Niezwykłe odkrycie wywołało gorączkę złota, podsycając napięcia polityczne na Ziemi. Na orbitującej nad Icarusem stacji kosmicznej zgromadzili się poszukiwacze, których głównym celem stała się eksploracja nieprzyjaznego, ale bogatego w cenne surowce świata.

Mechanika

Rozgrywka prowadzona jest w otwartym, zwodniczym świecie, bogatym w różnorodne, zbliżone wyglądem do ziemskich, środowiska. Eksplorując rozległe obszary, gracz ma za zadanie wykonywać powierzone mu misje oraz zbierać rozsianą po planecie, egzotyczną materię. Jednocześnie musi dbać o zaspokojenie podstawowych potrzeb swojej postaci – głodu, pragnienia i odpowiedniej ilości tlenu – a także stawiać czoła zagrażającym mu dzikim zwierzętom czy zmiennym warunkom pogodowym. Gromadzenie wielorakich zasobów zwiększa jego szanse na przeżycie. Każde drzewo nadaje się do zbiorów, podobnie jak każda skała, możliwa do wydobycia metodą voxel miningu. Zdobyte na Icarusie surowce można wykorzystać do stworzenia różnych narzędzi, struktur i maszyn.

Rozgrywka prowadzona jest w modelu ograniczonych czasowo sesji. Poszukiwacze udają się na powierzchnię planety ze swojej stacji orbitalnej. W momencie dotarcia na miejsce mają określoną ilość czasu na zapoznanie się ze środowiskiem, wypełnienie misji frakcji oraz odnalezienie egzotycznych materiałów. Warto więc uważnie obserwować zegar i mądrze korzystać z każdej dostępnej sekundy. Jeżeli gracz nie zdąży wrócić na swój statek, jego postępy i technologia zostaną utracone. W grze dostępne są sesje trwające od kilku godzin do nawet kilku tygodni. Istnieje tez możliwość wybudowania na planecie stałej placówki.

Ci, którym udało się przetrwać sesję, wracają na orbitę jako doświadczeni weterani. Zaimplementowany w grze system craftingu umożliwia przetworzenie zebranej egzotycznej materii na zaawansowaną technologię, która zapewni im większe szanse przetrwania przy kolejnym zrzucie. Wraz z nabywanym doświadczeniem gracz rozwija unikalne umiejętności oraz podstawowe talenty swojej postaci. Dzięki ulepszeniom jego bohater jest w stanie szybciej wykonywać misje, zautomatyzować produkcję oraz zapuszczać się w odleglejsze rejony planety. Nabywana wiedza wpływa też jednak na zwiększanie poziomu trudności misji.

Tryby gry

Icarus to gra typu PvE, pozwalająca zarówno na rozgrywkę w trybie single, jak i sieciowej kooperacji. Decydując się na wspólną zabawę, gracze mają możliwość eksplorowania planety w maksymalnie 8-osobowym zespole.

Wersja Deluxe

Poza bazową rozgrywką Icarus posiada również edycję Deluxe, zawierającą dwa kolejne rozdziały – New Frontier oraz Dangerous Horizons – a także limitowaną wersję kombinezonu ochronnego First Cohort. Przy zakupie stanowiących DLC rozdziałów do gry wprowadzone zostają także nowe biomy, wrogowie oraz mapy. Wersja Deluxe zawiera również Outposty, czyli działki 1km x 1km, na których gracz może budować struktury oraz dzielić się nimi ze współgraczami.

Kwestie techniczne

Gra posiada bogatą, trójwymiarową oprawę wizualną.

Dodatkowe informacje

Podczas pierwszej zapowiedzi gry w czerwcu 2020 roku Dean Hall miał nadzieję, że ukaże się ona w modelu free-to-play. Ostatecznie jednak RocketWerkz zdecydowało, że Icarus będzie produktem płatnym. Na podobną decyzję wpłynęły między innymi uwagi samej społeczności graczy, chcącej uniknąć pułapek, związanych z opcją darmowej rozgrywki. Twórcy nie chcieli też, by model biznesowy przeszkodził w pełnym doświadczaniu gry. Tytuł ma nieustannie ewoluować i być wzbogacany o nowe sesje, tryby, jak i regularnie aktualizowaną zawartość.

Ostatnia modyfikacja 27 lipca 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Icarus cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Icarus: 12+

Icarus Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-8400 2.8 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 70 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-9700 3.0 GHz
 • 32 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 3060 Ti lub lepsza
 • 70 GB HDD
 • Windows 10 64-bit