Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2021, 14:01

Icarus - dziś premiera gry twórcy DayZ

Dzisiaj w nocy zadebiutuje Icarus, czyli nowy sieciowy survival autorstwa znanego z DayZ projektanta Deana Halla.

W SKRÓCIE:
  1. dzisiaj w nocy zadebiutuje Icarus,
  2. gra trafi tylko na PC,
  3. zostanie odblokowana na Steamie o 23:00 czasu Polskiego,
  4. do 7 grudnia trwa promocja pozwalająca kupić grę i edycję specjalną o 10% taniej. ,

Dzisiaj na rynku zadebiutuje Icarus, czyli sieciowa gra survivalowa zaprojektowana przez Deana Halla, twórcę DayZ. Produkcja trafi wyłącznie na PC i nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

Projekt zostanie odblokowany na Steamie o godzinie 23:00 czasu polskiego. Do 7 grudnia trwa promocja, pozwalająca kupić grę o 10% taniej – za 97,19 zł. Potem cena podskoczy do 107,99 zł. Poza standardowym wydaniem można również nabyć tzw. Icarus: Supporters Edition (za 322,18 zł), która oferuje m.in. dwie dodatkowe bazy i unikalny kombinezon, jak również zawiera nadchodzącą parę dodatków DLC, mających ukazać się w przyszłym roku.

Icarus to najnowszy projekt Deana Halla, ale jego najsłynniejsze dzieło, czyli DayZ, radzi sobie wyśmienicie i niedawno ustanowiło nowy rekord aktywności na Steamie. Więcej o tym przeczytacie poniżej:

  1. DayZ rekordowo popularne na Steamie

W momencie startu gra ma zaoferować ponad 35 misji, które będziemy wypełniali na mapie o powierzchni 64 kilometrów kwadratowych. Wykorzystamy do tego celu 40 typów broni i amunicji, 35 części pancerzy, 95 elementów budowlanych oraz ponad 140 przedmiotów dostępnych w ramach craftingu.

Przed podjęciem decyzji o zakupie polecamy zapoznanie się z wymaganiami sprzętowymi. Są one bardzo wysokie. Rekomendowana konfiguracja to procesor Intel i7-9700m, karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3060 Ti oraz aż 32 GB RAM-u. Dean Hall tłumaczy to tym, że Icarus to gra sieciowa z gigantycznymi mapami i dlatego będzie w stanie wykorzystać tyle pamięci, choć zapewnia, że tytuł ma działać dobrze także na systemach z mniejszą ilością RAM-u.

Jeśli nie macie odpowiednio mocnego sprzętu, to ciekawą alternatywą może okazać się streamingowa usługa GeForce NOW. Wczoraj firma Nvidia ogłosiła, że Icarus będzie jedną z nowych gier wspieranych przez to rozwiązanie.

  1. Icarus – oficjalna strona
  2. RocketWerkz – oficjalna strona