Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 grudnia 2021, 13:42

autor: mokosh

Wiemy, jak zapakowany będzie Steam Deck; Valve podzieliło się projektem pudełka

Valve pokazało opakowanie, w którym do graczy wysyłany będzie Steam Deck. Jest raczej minimalistycznie, chociaż nie zabrakło kilku smaczków.

W SKRÓCIE:
  1. Valve zaprezentowało pudełko oraz pokrowiec, w jakim do graczy i producentów trafi Steam Deck.
  2. Widoczne na zdjęciach opakowanie to finalna wersja pudełka, które wraz z urządzeniem trafi do pierwszych klientów w lutym przyszłego roku.

W centrum aktualności na temat Steam Deck pojawił się nowy wpis, w którym Valve pokazało finalny projekt opakowania urządzenia. Na pierwszy rzut oka wygląda ono jak zwykły karton, którego design nie wymagał wiele pracy, jednak można tam dostrzec kilka ciekawych szczegółów.

Wiemy jak zapakowany będzie Steam Deck; Valve podzieliło się projektem pudełka - ilustracja #1
Pudełko, w które zapakowany jest Steam Deck. Już na samym jego wierzchu znajduje się ciekawostka – pierwsza z ilustracji to kostka z gry Portal, źródło: https://store.steampowered.com/news/app/1675180/view/3122680206583792325

Jak widać, Valve postanowiło podsunąć nabywcom urządzenia sporo pomysłów na to, gdzie można z niego korzystać. Wśród propozycji znajdziemy raczej standardowe miejsca do grania, takie jak kanapa, samolot czy metro, oraz te nieco mniej oczywiste, np. okręt podwodny, toaleta czy komora pomiarowa – czymkolwiek by ona nie była.

Poza sugestiami od Valve w pudełku znajduje się oczywiście sam sprzęt oraz zasilacz z wtyczką odpowiednią dla regionu, do którego trafi Steam Deck. Nie musimy się zatem obawiać, że otrzymamy wtyczkę z UK. Dzięki, Valve.

Co więcej, Steam Deck nie przyjdzie do gracza jedynie w kartonie. Otrzymamy również futerał. Co prawda jego wygląd nie powala, ale mimo wszystko jest całkiem przyjemny dla oka.

Wiemy jak zapakowany będzie Steam Deck; Valve podzieliło się projektem pudełka - ilustracja #2
Pokrowiec od środka jest lekko wymodelowany, a na jego wierzchu widnieje logo Steam Decka, źródło: https://store.steampowered.com/news/app/1675180/view/3122680206583792325

Warto tutaj wspomnieć, że na taki futerał mogą liczyć tylko ci, którzy zamówili wersję 64 lub 256 GB. Najdroższy model, wyposażony w dysk SSD o pojemności 512 GB, przyjdzie w innym pokrowcu, którego Valve niestety jeszcze nie zaprezentowało.

Na koniec przypominamy, że pierwsze egzemplarze Steam Decka będą wysyłane w lutym 2022 roku. Jak wiemy, Valve przesunęło premierę przenośnego urządzenia ze względu na problemy z dostępnością podzespołów na rynku.