Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2021, 13:35

autor: AlexB

Patch 2.3 do Diablo 2: Resurrected już dostępny

Diablo 2: Resurrected na PC otrzymało ostatnio nową aktualizację. Nosi ona sygnaturę 2.3 i wprowadza między innymi kilka nowych opcji związanych z rozgrywką oraz wsparcie dla Nvidia DLSS.

W SKRÓCIE
  1. Diablo 2: Resurrected na PC otrzymało aktualizację 2.3.
  2. Wprowadza ona m.in. nowe opcje związane z rozgrywką, takie jak zmiana skali trudności gry.
  3. Tytuł otrzymał także wsparcie dla technologii Nvidia DLSS.

Firma Blizzard i studio Vicarious Visions kontynuują wsparcie dla Diablo II: Resurrected. Ostatnio ta odświeżona wersja kultowego hack'n'slasha z 2000 roku otrzymała kolejną aktualizację na PC, która została oznaczona sygnaturą 2.3. Lista zmian i poprawek, jakie wprowadza do tytułu, jest całkiem długa. Czego zatem, w dużym skrócie, mogą spodziewać się gracze?

Przede wszystkim nowych opcji, jeśli chodzi o rozgrywkę. Pierwszą z nich jest możliwość zmiany skali trudności gry. Służy to temu, by grając solo podnieść poziom wyzwania tak, jakby do naszej zabawy dołączyły w ramach kooperacji inne osoby. Wcześniej do tego samego służyła komenda /players.

Drugą opcją jest aktywacja specjalnego sposobu ruchu, który nakazuje postaci przemieszczenie się w określone miejsce bez brania na cel żadnych potworów. Powinno to ułatwić powtórne pokonywanie już raz odwiedzonych lokacji.

Trzecia opcja pozwala na odpalanie umiejętności posiadanych przez postacie za pomocą klawiszy skrótu, bez konieczności wybierania ich z paska. Jest to kolejna zmiana, która powinna znacznie uprzyjemnić walkę z kolejnymi przeciwnikami.

Czwartą opcją jest aktywacja dodatkowego paska, który pojawi się nad standardowym interfejsem. Wyświetla on maksymalnie szesnaście dodatkowych umiejętności, które zostały przypisane do danej postaci.

Patch 2.3 do Diablo 2: Resurrected  już dostępny - ilustracja #1
Diablo II: Resurrected na PC otrzymało nowy patch.

Kolejną istotną rzeczą, którą wprowadza do Diablo II: Resurrected nowy patch, jest wsparcie dla Nvidia DLSS. Dla mniej zorientowanych – jest to technologia renderingu oparta na AI, zwiększająca wydajność graficzną przy zachowaniu pięknych, ostrych obrazów w grach.

W końcu patch 2.3 eliminuje szereg błędów w Diablo II: Resurrected. Po jego zainstalowaniu powinny zniknąć problemy m.in. z wyrzucaniem gry do pulpitu po skorzystaniu z pewnych umiejętności w konkretnych sytuacjach, zawieszaniem się postaci po nieudanej próbie stworzenia rozgrywki online, brakiem dźwięku podnoszenia przedmiotów niezbędnych do zadań w Akcie 3 czy popsutymi animacjami przy korzystaniu z określonych ataków. Ponadto zadbano o poprawki w interfejsie czy odnajdywaniu ścieżek przez towarzyszy gracza. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Przypominamy, że Diablo II: Resurrected jest dostępne na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz Nintendo Switch. Na wszystkich tych platformach tytuł posiada pełną polską wersję językową (obejmującą napisy i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry Diablo II