Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 grudnia 2021, 14:40

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Rzeź w Blaviken najlepszą sceną 1. odcinka Wiedźmina według fanów

W pierwszym sezonie Wiedźmina od Netflixa nie brakowało widowiskowych scen. W ostatnich dniach fani mogli głosować na najlepszą sekwencję w pierwszym epizodzie serialu. Zwyciężył pojedynek Geralta z Renfri.

Lud przemówił. Najlepszą sceną z pierwszego odcinka debiutanckiego sezonu Wiedźmina od Netflixa wybrano walkę pomiędzy Geraltem a Renfri i jej zbirami. Głosowanie odbyło się za pośrednictwem oficjalnego profilu serialu na Twitterze. I trzeba przyznać, że słynna już potyczka pozostawiła resztę stawki daleko w pokonanym polu, zdobywając niemal 80 proc. głosów.

Innymi propozycjami prowadzących twitterowy profil Wiedźmina były: walka Białego Wilka z kikimorą oraz ostateczna porażka Cintry w wojnie z Nilfgaardem, a więc bitwa w dolinie Marnadal. Biorący udział w zabawie mogli również podawać własne typy, jednak niewielu z nich zdecydowało się na taki krok.

Pojedynek Geralta z Renfri i poprzedzająca go sekwencja walki z jej drużyną to jedna z najbardziej widowiskowych scen w całym serialu Netflixa. Uznanie zdobyła głównie ze względu na znakomitą choreografię, doskonale dobrane kadry, a także bezkompromisową brutalność, której fani od początku oczekiwali po Wiedźminie. Jest to też jedyny pojedynek jeden na jednego Geralta z innym człowiekiem w całym pierwszym sezonie, tym bardziej więc miał prawo zapaść widzom w pamięć.

Walka z kikimorą, otwierająca cały cykl, została uznana za scenę numer dwa. Głosujący podkreślali, że był to doskonały sposób na wrzucenie odbiorców w wir wiedźmińskich wydarzeń i pokazanie, jak niebezpieczny jest świat przedstawiony oraz sam zawód zabójcy potworów. Za najsłabszą z propozycji uznano bitwę o Cintrę. Warto zauważyć, że na Twitterze produkcji pojawiła się już nowa ankieta, dotycząca drugiego epizodu. Tym razem możecie wybrać najlepszy cytat, w tym słynne „Toss a coin to your witcher”.

Przypomnijmy, że niedawno Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) i Freya Allan (Ciri) uczestniczyli w uroczystej premierze drugiego sezonu w Londynie. Na Netflixa kontynuacja Wiedźmina trafi 17 grudnia. Wszystkie osiem odcinków będzie dostępnych od dnia debiutu.