Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2021, 09:42

Battlefield 2042 i Forza Horizon 5 zdeklasowały rywali na Steam

Ubiegły tydzień na Steamie upłynął pod dyktando gier Battlefield 2042 i Forza Horizon 5. Produkcje zostawiły w tyle konkurencję pod względem sprzedaży.

W SKRÓCIE:
  1. preordery Battlefielda 2042 rozchodzą się jak ciepłe bułeczki,
  2. wyśmienity debiut Forza Horizon 5 i udana premiera Jurassic World Evolution 2,
  3. gracze rzucili się kupować DLC The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Upgrade.

Jak w każdy poniedziałek, udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów poprzedniego tygodnia na Steamie. Liderem okazała się gra Battlefield 2042. Preordery różnych edycji zajęły trzy miejsca w top 10, w tym pierwsze. Sprzedaży produkcji pomógł fakt, że zakup wydań Ultimate (za 499,90 zł) oraz Gold (399,90 zł) pozwala na wcześniejsze rozpoczęcie zabawy (rozgrywki ruszyły 12 listopada).

Doskonale radzi sobie również gra wyścigowa Forza Horizon 5, która zadebiutowała w ubiegłym tygodniu. Różne wydania tej produkcji zajęły drugie i trzecie miejsce w zestawieniu. Jest to tym większe osiągnięcie, że produkcja dostępna jest również w Game Passie i Microsoft Store.

Najnowsze dzieło studia Playground Games idzie jak burza. W Forza Horizon 5 zagrało już ponad 8,2 mln osób. Raptem trzy dni temu licznik wskazywał „tylko” 6 milionów.

Nadal bardzo dobrze sprzedają się gry Age of Empires IV i Football Manager 2022 oraz pre-order Elden Ring. Udany debiut zaliczyła także strategia Jurassic World Evolution 2.

Warto również zwrócić uwagę na zajęcie siódmego miejsca przez The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Upgrade. Nowe wydanie gry zostało udostępnione posiadaczom The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition za darmo w formie aktualizacji, ale aby odblokować dodatkową zawartość, trzeba zakupić to kosztujące 79 zł DLC. Jak widać, chętnych nie brakuje.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Gra:

1.

Battlefield 2042 (preorder)

2.

Forza Horizon 5

3.

Forza Horizon 5

4.

Battlefield 2042 (preorder)

5.

Battlefield 2042 (preorder)

6.

Age of Empires IV

7.

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Upgrade

8.

Football Manager 2022

9.

Elden Ring (preorder)

10.

Jurassic World Evolution 2

  1. Battlefield 2042 – recenzja (w przygotowaniu). Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Recenzja gry Forza Horizon 5 – ale cudny ten Meksyk!