Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2021, 10:59

Battlefield 2042 z fatalnymi ocenami wystawianymi przez graczy

Battlefield 2042 zbiera mocne cięgi od graczy. Oceny użytkowników w serwisie Metacritic są fatalne na wszystkich platformach sprzętowych.

ŚREDNIA OCEN UŻYTKOWNIKÓW METACRITIC DLA BF 2042:
  1. 3.9/10: PlayStation 5
  2. 2.6/10: PC i Xbox Series X/S
  3. 1.6/10: Xbox One
  4. 0.9/10: PlayStation 4

Do oficjalnej premiery Battlefielda 2042 zostało jeszcze kilka dni, ale osoby, które zakupiły wersje Gold lub Ultimate rozpoczęły zabawę wcześniej, a konkretnie w ubiegły piątek. Ponadto w ramach abonamentu EA Play można zagrać w 10-godzinnego triala. Powoduje to, że wielu graczy miało już okazję wyrobić sobie zdanie na temat najnowszego projektu studia DICE i sądząc po wystawionych przez nich ocenach, produkcji daleko do ideału.

Na stronie Metacritic średnia not użytkowników wynosi 2.6/10 dla wersji pecetowej. Dla porównania średnia ocen mediów branżowych to 80%. Wydania konsolowe radzą sobie równie źle albo nawet gorzej. Wyjątkiem jest edycja na PlayStation 5 – wynik 3.9/10 również nie jest jednak powodem do chwały.

Oczywiście serwis nie sprawdza, czy osoby oceniające grę naprawdę zagrały w Battlefielda 2042. Obecnie głośno jest jednak o licznych błędach technicznych w produkcji, więc możliwe, że część graczy postanowiła „dowalić” twórcom, choć sami nie mieli okazji doświadczyć tych problemów osobiście. Trudno jednak zakładać, że tacy użytkownicy stanowią większość. Ocena 2.6/10 niekoniecznie musi odpowiadać jakości gry, ale oznacza, że wiele osób już bawiących się w BF2042 jest mocno niezadowolonych.

Battlefield 2042 z fatalnymi ocenami wystawianymi przez graczy - ilustracja #1
Na razie oceny graczy są głównie negatywne.

Gracze nie narzekają zresztą tylko na błędy techniczne. Wielu z nich krytykuje brak elementów, do których przyzwyczaiła nas ta seria, takich jak stawianie lub wynajmowanie prywatnych serwerów, ręczne wychylanie się zza rogów czy czat głosowy. Niektórzy uważają również, że produkcja została zaprojektowana w taki a nie innyc sposób, aby zmaksymalizować sprzedaż obiektów kosmetycznych.

Jedynym elementem, który wydaje się podobać większości graczy, jest tryb Portal, pozwalający łączyć żołnierzy i sprzęt z różnych okresów historycznych. Ten wariant rozgrywki nie wystarcza jednak, aby uratować grę w oczach osób zalewających serwis Metacritic niskimi ocenami.

Pomimo wielu negatywnych opinii jest zdecydowanie zbyt wcześnie, aby przekreślać Battlefielda 2042. Nawet jeśli te niskie oceny okażą się dobrze oddawać stan gry w dniu premiery, to i tak wszystko będzie zależało od tego, czy w następnych kilku miesięcach studiu DICE uda się naprawić produkcję.

Przypomnijmy, że Battlefield 2042 zadebiutuje 19 listopada 2021 roku. Ukaże się równocześnie na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

  1. Battlefield 2042 – recenzja (w przygotowaniu). Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Oficjalna strona serii Battlefield