Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2021, 11:12

autor: hexx0

Tragiczne oceny GTA Trilogy Definitive Edition; wersja PC wreszcie dostępna

Wersja PC GTA: The Trilogy – The Definitive Edition wreszcie jest możliwa do pobrania, zainstalowania i uruchomienia. Może przyczyni się to do poprawy ocen gry, które sięgnęły 0,5 w skali dziesiętnej.

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition zaliczyło fatalne otwarcie. Szczególnie oberwało się pecetowej wersji gry, która została wycofana ze sprzedaży na ponad 80 godzin. Krytyka nie ominęła również wydań na pozostałe platformy.

Gracze pomstujący m.in. na kiepskie modele postaci i znacząco pogarszający widoczność deszcz nie zostawili suchej nitki na produkcji Rockstara – w chwili, gdy piszę te słowa, średnia ocen ponad 2700 użytkowników serwisu Metacritic wynosi 0,5/10. Niewiele lepiej remastery zostały przyjęte przez polskich internautów – średnia not na GRYOnline.pl wynosi 2,5/10.

Tragiczne oceny GTA Trilogy Definitive Edition; wersja PC wreszcie dostępna - ilustracja #1
Źródło: metacritic.com/game/pc/grand-theft-auto-the-trilogy---the-definitive-edition.

Aż chciałoby się przypomnieć słowa Straussa Zelnicka, CEO firmy Take-Two Interactive, czyli wydawcy GTA, który w lutym tego roku odniósł się (prawdopodobnie) do nieudanej premiery Cyberpunka 2077, mówiąc, że gra studia CD Projekt RED nie sprostała wymaganiom, które postawili sobie deweloperzy. Zaznaczył on także, iż jego zdaniem:

(…) jeśli jesteś w stanie stworzyć coś idealnego, to zawsze lepiej z tym poczekać. Wszystkie nasze studia dążą do perfekcji. Nie zawsze to się udaje, czasem porażki są bolesne. Jednak to jest nasz główny cel.

(…) to wspaniałe, że Rockstar Games wciąż tworzy dodatkową zawartość zarówno do GTA Online, jak i Red Dead Online. Wiem, że jeżeli coś od nich dostajemy, to znaczy, iż włożyli w projekt dużo pracy i jest on na najwyższym możliwym poziomie. Nie oznacza to, iż kompletnie nie znamy dat premiery, ale wiemy, że z każdym produktem będziemy czekać tak długo, aż będzie bliski perfekcji.

Jak ulał pasuje tu powiedzenie: „przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli”, prawda? Na szczęście dla Rockstara pecetowa wersja GTA: The Trilogy – The Definitive Edition jest obecnie dystrybuowana wyłącznie przez launcher firmy, dzięki czemu dziś około 1:00 w nocy czasu polskiego powróciła ona do sprzedaży. Jak dowiedzieliśmy się wczoraj, w plikach remasterów znajdował się m.in. kod Hot Coffee, czyli (nie)sławnej minigry z San Andreas, pozwalającej kierować CJ-em podczas stosunków seksualnych, notatki twórców czy brakujące piosenki, które blokował jedynie skrypt. Jeśli coś z tego zostało w grze, dataminerzy z pewnością pokażą to Rockstarowi palcem.

Tragiczne oceny GTA Trilogy Definitive Edition; wersja PC wreszcie dostępna - ilustracja #2
Źródło: support.rockstargames.com/servicestatus.