Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2021, 08:58

Szaleństwo Forza Horizon 5. Gra ma już 6 mln graczy

Forza Horizon 5 nie przestaje zadziwiać. Liczba graczy przekroczyła już 6 milionów. Produkcja radzi sobie także wyśmienicie na Steamie.

SUKCESY FORZA HORIZON 5:
  1. w FH5 zagrało już ponad 6 mln graczy,
  2. to najlepszy debiut gry wyścigowej w historii serwisu Steam,
  3. to również największy debiut w dorobku Xbox Games Studios.

Studio Playground Games ma powody do zadowolenia. W Forza Horizon 5 zagrało już ponad 6 milionów osób. Nie oznacza to jednak, że każdy z tych graczy zakupił własny egzemplarz. Produkcja dostępna jest bowiem także w ramach abonamentu Game Pass. Mimo to wynik robi ogromne wrażenie.

Przypomnijmy, że premiera gry odbyła się 9 listopada na Xboksie One, Xboksie Series X/S i PC. W rzeczywistości wielu graczy zaczęło zabawę już 5 listopada, gdyż wtedy ruszył wcześniejszy dostęp dla posiadaczy edycji Premium. Z tej opcji skorzystało ponad 800 tysięcy osób, co jest imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że to wydanie jest drogie (439 złotych w Microsoft Store i 399,90 zł na Steamie), a na Game Passie za jego odblokowanie trzeba dopłacić 180 zł, kupując tzw. Zestaw dodatków Premium do Forza Horizon 5.

  1. Recenzja gry Forza Horizon 5 – ale cudny ten Meksyk!
  2. Forza Horizon 5 – poradnik do gry
Szaleństwo Forza Horizon 5. Gra ma już 6 mln graczy - ilustracja #1
Liczbę graczy można podejrzeć w rankingach dostępnych w grze. Źródło screena: Don Joewon Song.

Wszystko to pokazuje, że na premierę gry czekała masa osób. Preorder FH5 był największym bestsellerem ubiegłego tygodnia na Steamie. 10 listopada, czyli nazajutrz po premierze, Phil Spencer – szef działu Xbox w firmie Microsoft – pochwalił się, że w tytuł zagrało ponad 4,5 mln osób. To najwyższy wynik w historii produkcji wydanych pod szyldem Xbox Game Studios. Teraz wiemy, że od tego czasu do zabawy dołączyło kolejne 1,5 miliona graczy.

Forza Horizon 5 osiąga także imponujące wyniki na Steamie. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w produkcję bawiło się tam 80 859 osób jednocześnie. To najlepszy debiut w historii gier wyścigowych w przypadku tego serwisu. Jedyną produkcją z gatunku, która kiedykolwiek osiągnęła wyższy rezultat, jest F1 2015 (88 029 graczy równocześnie), ale został on ustanowiony w czasie, gdy projekt można było zdobyć za darmo. FH5 ma zresztą spore szanse na przebicie tego wyniku w najbliższy weekend.

Rezultaty na Steam są tym bardziej imponujące, że gra dostepna jest także w usłudze Game Pass oraz w Microsoft Store. Ta ostatnia opcja jest co prawda o 50 złotych droższa, ale kupując tam grę, uzyskujemy dostęp nie tylko do wersji pecetowej, lecz również do wydań na Xbox One i Xbox Series X/S.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5