Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2021, 15:30

autor: Maycuzai

Exploit w Forza Horizon 5 - kupno starego jeepa sposobem na tysiące kredytów [Aktualizacja]

Exploit w Forzy Horizon 5 pozwala na nielimitowane Superlosowania. Wiąże się on z pewnym jeepem z czasów II wojny światowej i „zalewaniem” przez niego garaży wirtualnych kierowców.

Aktualizacja

Coraz więcej graczy donosi, że zakupione perki zostają zachowane nawet po kupnie nowego jeepa. Tym samym najprawdopodobniej exploit został już załatany (choć rzekomo u niektórych użytkowników wciąż działa). Czekamy na oficjalne potwierdzenie ze strony deweloperów.

Oryginalna wiadomość

Już od kilku dni Forza Horizon 5 nie schodzi z ust graczy (nasz recenzent przyznał produkcji ocenę 9.0/10), a sam debiut gry okazał się największą premierą w historii Xbox Game Studios. Wirtualnych kierowców urzekł pięknie odwzorowany Meksyk, wypełniony po brzegi egzotycznymi samochodami. Najnowszy exploit może jednak zmienić ten krajobraz w istny poligon z czasów drugiej wojny światowej. Wszystko za sprawą samochodu Jeep Willys MB z rocznika 1940.

Jak donosi WindowsCentral, gracze odkryli sposób na to, jak zyskać nielimitowaną liczbę Losowań. Otóż po zakupie „Willy’ego” MB za 40 tys. kredytów i zainwestowaniu minimum pięciu punktów umiejętności w jego perki, dostajemy jedno gwarantowane Superlosowanie. Nagrody z niego – 35% szans na zgarnięcie innego samochodu, 51,8% na zastrzyk gotówki i 13,2% na przedmiot kosmetyczny (według użytkownika Reddita EgonThyPickle) – często znacznie przebijają koszt zakupu jeepa.

Wielu graczy akumuluje jeepy w swoich garażach w setkach sztuk. Niektórzy próbują sprzedać „zużyte” modele w domu aukcyjnym, a jeszcze inni obdarowują nimi pozostałych wirtualnych ścigantów – to za sprawą nowego w „piątce” systemu prezentów, pozwalających na przekazanie wybranego pojazdu innej osobie. Na ten moment nie ma opcji, by odmówić takiego podarku (gdy już pofatygujemy się w odpowiednie miejsce na mapie, by go odebrać). Co więcej, wielu graczy donosi, że po takim zabiegu wydane na perki pojazdu punkty umiejętności zostają zwrócone. Tym samym w wątkach poświęconych grze pojawiły się setki memów wyśmiewających omawiany fenomen:

Exploit w Forza Horizon 5 - kupno starego jeepa sposobem na tysiące kredytów [Aktualizacja] - ilustracja #1
Gracze Game Passa otrzymujący swój pierwszy prezent. Źródło: Reddit.

Jedno jest pewne, przy 534 samochodach na premierę (wliczając w to warianty Forza Edition, tuningowane egzemplarze z Welcome Pack i zawartość DLC Formula Drift Pack) w Forzy Horizon 5 nie można narzekać. Praktycznie za każdą aktywność zdobywamy nowe pojazdy. Ba! Można wręcz stwierdzić, że nasz garaż mieści większą ich liczbę, niż my mamy czasu, by je wszystkie przetestować.

Chętni na wypróbowanie tytułu mogą to zrobić już za 4 zł za sprawą abonamentu Xbox Game Pass. Gra dostępna jest na PC-tach, konsolach Xbox Series X/S i Xbox One oraz na urządzeniach mobilnych w usłudze Xbox Cloud Gaming.