Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2021, 10:08

autor: Adrian Werner

Far Cry stracił lidera. Seria skręci w kierunku gry-usługi

Firmę Ubisoft opuścił Dan Hay, dyrektor kreatywny serii Far Cry. Pojawiły się także doniesienia, że następna odsłona cyklu będzie grą-usługą.

Dan Hay, producent wykonawczy i dyrektor kreatywny serii Far Cry, opuścił studio Ubisoft Montreal. Spędził tam ponad dziesięć lat, nadzorując rozwój marki od czasów Far Cry 3, więc jest to duża nowina dla fanów cyklu. Na razie nie wiadomo, gdzie Hay będzie kontynuował karierę, ale wiemy, że twórca nie zamierza porzucać branży gier.

Według zazwyczaj bardzo dobrze poinformowanego dziennikarza Jeffa Grubba z serwisu VentureBeat, przed opuszczeniem Ubisoftu Hay pracował nad kolejną odsłoną cyklu Far Cry, która ma być grą-usługą, co stanowiłoby duże odstępstwo od tradycji marki. Współgra to z niedawno odnalezionymi w FC6 kodami QR, które wydają się teasować tryb multiplayer w następnej części serii.

Warto przypomnieć, że podobną ewolucję ma przejść inna popularna marka wydawcy, czyli Assassin’s Creed. W tym przypadku tego typu projekt ma być jednak tworzony równolegle do kolejnych tradycyjnych kontynuacji. Możliwe, że w przypadku Far Cry Ubisoft ma podobne plany, więc fani cyklu preferujący samotną rozgrywkę nie powinni panikować, dopóki nie otrzymamy w tej sprawie konkretów.

Dan Hay nie będzie miał problemów ze znalezieniem zatrudnienia. W Montrealu działa wiele dużych studiów deweloperskich, które obecnie ostro rywalizują o najlepszych pracowników. W Ubisoft rolę nadzorcy serii Far Cry ma tymczasowo przejąć producentka Sandra Warren, związana z marką od czasów Far Cry 2.

Przypomnijmy, że Far Cry 6 ukazało się 7 października tego roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra dostępna jest również w ramach usługi Google Stadia.

  1. Recenzja gry Far Cry 6 – to dobra gra. Tylko dobra
  2. Far Cry 6 – oficjalna strona
  3. Ubisoft – oficjalna strona
  4. Far Cry 6 – poradnik do gry