Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2021, 08:19

Far Cry 6 - data premiery Vaas: Insanity. DLC będzie miało elementy roguelite

Poznaliśmy datę premiery DLC Vaas: Insanity, czyli dodatku do Far Cry 6, który będzie miał elementy roguelite.

W SKRÓCIE
  1. Vaas: Insanity ukaże się 16 listopada 2021 roku,
  2. DLC będzie wzorowane na gatunku roguelite,
  3. otrzymamy nowy otwarty świat i wiele jego elementów będzie ustalanych losowo,
  4. aby odblokować wszystko i zdobyć każde osiągnięcie, dodatek trzeba będzie przejść kilka razy.

Firma Ubisoft ogłosiła datę premiery Vaas: Insanity, czyli pierwszego dodatku do Far Cry 6. Rozszerzenie zadebiutuje 16 listopada, równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych.

DLC będzie odbiegało od tego, co oferuje podstawowa wersja gry. Wcielimy się w Vaasa, czyli łotra z Far Cry 3. Otrzymamy nowy otwarty świat, będący reprezentacją umysłu tego złoczyńcy. Ciekawe jest to, że rozgrywka ma być inspirowana gatunkiem roguelite, co oznacza, że wiele elementów będzie ustalanych losowo.

Na tym kończą się udostępnione przez Ubisoft informacje, ale serwis Exophase uzyskał listę osiągnięć w dodatku, które ujawniają dodatkowe konkrety. Można z nich wywnioskować, że DLC będziemy przechodzić wielokrotnie, za każdym razem odblokowując nowe elementy, a część postępów (np. uzyskane bronie i ulepszenia schowków na nie) będzie zachowywana między kolejnymi podejściami.

Przypomnijmy, że w planach są również dwa inne dodatki koncentrujące się na łotrach z poprzednich odsłon cyklu. Znany z Far Cry 4 Pagan Min powróci w styczniowym DLC, a w marcu wcielimy się w Josepha Seeda z Far Cry 5.

Poza płatnymi dodatkami możemy liczyć także na darmową zawartość. W tym miesiącu aktualizacje wprowadzą dwie operacje – Puerta del Eden oraz Malagua. W dalszych planach są kolejne trzy przygody, będące crossoverami z innymi markami. Pierwsza z nich to Danny & Dani vs. Everybody z gościnnym występem Danny’ego Trejo. Misję tę niedawno udostępniono przedwcześnie i szybko usunięto, ale nie powinniśmy długo czekać na jej powrót. W lutym ukaże się Rambo: All The Blood, a w marcu zagramy w The Vanishing, w którym połączone zostaną uniwersa serii Far Cry oraz serialu Stranger Things.

Przypomnijmy, że Far Cry 6 ukazało się 7 października tego roku na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra dostępna jest również w ramach usługi Google Stadia.

  1. Recenzja gry Far Cry 6 - to dobra gra. Tylko dobra
  2. Far Cry 6 – oficjalna strona
  3. Ubisoft – oficjalna strona
  4. Far Cry 6 - poradnik do gry