Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2021, 21:17

autor: Entelarmer

Far Cry 6 na celowniku PETA; winna minigra z kogutami

Po latach Ubisoft ponownie podpadł PETA. Tym razem poszło o koguty w grze Far Cry 6.

Far Cry 6 raczej nie zapisze się w historii jako magnum opus serii. Za to dołączył do listy gier, na które padło niechętne spojrzenie organizacji PETA. Ta żąda od Ubisoftu usunięcia pewnego kontrowersyjnego elementu z FC6.

Jeśli graliście w nowego Far Crya (albo czytaliście jego recenzje), zapewne domyślacie się, o czym mowa. W „szóstce” znalazła się minigra w formie… brutalnych starć z udziałem kogutów. Oczywiście całość potraktowano z przymrużeniem oka, aczkolwiek wiele mówi fakt, że w licznych recenzjach da się znaleźć porównania do cyklu Mortal Kombat.

Choć oświadczenie Nicole Meyer z latynoskiego oddziału organizacji również jest miejscami dowcipne, to jego wydźwięk bynajmniej nie ma nic wspólnego z humorem lub entuzjazmem. Przeciwnie, dyrektorka PETA Latino dała wyraźnie do zrozumienia, że „gloryfikowanie” brutalnych starć zwierząt (do tego uzbrajanych przez właścicieli w ostrogi) jest nieakceptowalne i Ubisoft powinien usunąć tę minigrę z Far Crya 6:

Przekształcenie okropnego, krwawego sportu – walk kogutów – w starcie w stylu Mortal Kombat w grze komputerowej jest dalekie [w oryg. a far cry – przyp. autora] od nowoczesności, jako że współczesne społeczeństwo zdecydowanie sprzeciwia się zmuszaniu zwierząt do walki na śmierć i życie. Koguty używane w takich walkach mają zakładane zaostrzone ostrogi, które rozrywają ciało i kości, co powoduje bolesne i śmiertelne rany. PETA Latino wzywa Ubisoft do zmiany tej karygodnej minigry na taką, która nie gloryfikuje okrucieństwa.

Do chwili napisania tej wiadomości Ubisoft nie odniósł się do apelu PETA.

  1. Oficjalna strona gry Far Cry 6
  2. Recenzja gry Far Cry 6 - to dobra gra. Tylko dobra
  3. Far Cry 6 – poradnik do gry