Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2021, 20:25

autor: Entelarmer

Gameplay Forza Horizon 5 w 4K i 60 fps; gra zachwyciła dziennikarzy przed premierą

Forza Horizon 5 została sprawdzona przez wybranych dziennikarzy. Efekt: wysyp pokazów rozgrywki oraz pełne entuzjazmu wrażenia z prezentacji.

Do premiery gry Forza Horizon 5 pozostało jeszcze nieco czasu. Jeśli jednak nie w smak Wam czekanie kolejny miesiąc na zobaczenie gry w akcji, macie okazję nacieszyć nią oczy. Oczywiście nie bezpośrednio. W sieci pojawiły się bowiem nagrania z nowej Forzy Horizon, w tym filmik w 4K i 60 fps na ustawieniach Performance oraz Quality na Xboxie Series X (via IGN). Materiał możecie obejrzeć poniżej.

  1. Gran Turismo 7 hamuje z Brembo, a Forza Horizon 5 idzie w… fabułę - motoprzegląd Drauga

Ten i inne filmiki z rozgrywki to zasługa niedawnych pokazów dla prasy zorganizowanych przez Microsoft. Dziennikarze mieli okazję spędzić do kilku godzin z Forzą Horizon 5 oraz porozmawiać z jej twórcami. Gra zrobiła spore wrażenie na grających, po części za sprawą pięknej oprawy wizualnej, ale nie tylko. Rezygnacja z dwuletniego cyklu produkcyjnego na rzecz trzyletniego pozwoliła studiu Playground Games na poprawienie elementów, na które w innym przypadku nie wystarczyłoby czasu (vide GameSpot). Uwzględnia to m.in. nowy, progresyjny system hamowania (czytaj: niedziałający na zasadzie zerojedynkowej) oraz zawieszenia.

Wydłużenie prac nad grą przełożyło się także na znacznie większy oraz przede wszystkim bardziej zróżnicowany świat i pozwoliło twórcom wykorzystać jak najwięcej mocy Xboxa Series X. Dodajmy do tego jeszcze lepszy model jazdy, dynamiczne i niejednolite dla całej mapy warunki pogodowe, naprawdę ciekawe i zróżnicowane zadania, dbałość o szczegóły (przy pracach nad wirtualnym Meksykiem pomaga m.in. konsultant kulturowy) – naprawdę długo można by wyliczać listę pochwał po prezentacji Forzy Horizon 5.

Niestety, na zweryfikowanie tych entuzjastycznych opinii przyjdzie nam jeszcze poczekać. Forza Horizon 5 zadebiutuje 9 listopada na pecetach oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S.

  1. Oficjalna strona gry Forza Horizon 5
  2. Forza Horizon 5 wygląda niesamowicie i zostawia konkurencję w tyle
  3. Z Forza Horizon 5 wśród zwierząt - dokąd zmierza gatunek gier wyścigowych?