Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2021, 09:32

Dziś premiera Back 4 Blood, także w Game Pass. Pierwsze recenzje są pozytywne

Dzisiaj na rynku zadebiutuje Back 4 Blood. Poznaliśmy już godziny startu gry na PC i konsolach. Wiemy też, jakie są pierwsze recenzje.

Nadszedł wreszcie dzień premiery Back 4 Blood, czyli kooperacyjnej strzelanki autorów Left 4 Dead. Gra trafi dziś na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Wersja pecetowa sprzedawana będzie w serwisach Steam i Epic Games Store. Od momentu rynkowego debiutu projekt ma być dostepny w ramach abonamentu Game Pass zarówno na konsolach Microsoftu, jak i na komputerach z systemem Windows 10.

Na oficjalnym koncie Twitter marki opublikowano mapę informującą o godzinach, w których produkcja zadebiutuje w danych regionach. W Polsce gracze konsolowi rozpoczną zabawę w południe, a użytkownicy pecetów będą musieli poczekać do 17:00.

Dziś premiera Back 4 Blood. Pierwsze recenzje są pozytywne - ilustracja #1
Mapa z godzinami startu gry.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje, ale na razie jest ich tylko garstka. Do tego część serwisów, np. PCGamer, wstrzymała się z publikacją ocen i opublikowała jedynie artykułu z wrażeniami po kilku godzinach zabawy. Obecnie średnia not według serwisu OpenCritic wynosi 79%.

Przykładowe recenzje Back 4 Blood

 1. TheGamer – 5/5
 2. Gamepur – 9/10
 3. SECTOR.sk – 8.5/10
 4. Hobby Consolas – 80/100
 5. Spaziogames – 8/10
 6. The Outerhaven Productions – 4/5
 7. GameGrin – 7.5/10
 8. PC Invasion – 7.5/10
 9. XboxEra – 7.2/10
 10. Screen Rant – 3.5/5
 11. VGC – 3/5

Większość pierwszych recenzji jest pozytywna. Chwalona jest zwłaszcza dopracowana rozgrywka i obszerna zawartość. Gra opisywana jest jako godny spadkobierca serii Left 4 Dead, który odtwarza jej kluczowe elementy, a jednocześnie dorzuca trochę nowych rozwiązań, które dodają zabawie świeżości.

Krytykowany jest balans rozgrywki oraz to, że gra wyraźnie została zaprojektowana tak, aby zniechęcać do samotnej zabawy (szerzej pisaliśmy o tym kilka dni temu). Wymieniane są także problemy techniczne z połączeniem sieciowym, zwłaszcza w ramach crossplayu. Ponadto dla niektórych redaktorów duże podobieństwo do Left 4 Dead jest wadą, choć inni uznają to za zaletę. W sumie z recenzji wyłania się obraz udanej kooperacyjnej strzelanki, zwłaszcza że wymienione wady należą do tych, które w większości da się poprawić aktualizacjami.

 1. Back 4 Blood nie będzie zapisywał postępów dla grających solo
 2. Strona internetowa Back 4 Blood
 3. Strona internetowa Turtle Rock Studios