Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2021, 11:58

autor: GRG

Far Cry 7 będzie najprawdopodobniej grą multiplayer

Tajemnicze kody QR z Far Cry 6 mogą odkrywać zapowiedź darmowej i zorientowanej na rozgrywkę wieloosobową kolejnej odsłony serii.

Far Cry 6 najprawdopodobniej teasuje nam informacje o kolejnej odsłonie serii. Tajemnicze kody QR znajdowane na drewnianych skrzynkach – m.in. w okolicach Costa Del Mar – przekierowują graczy do sześciosekundowego filmiku:

Na teaserze pojawia się mapka z naniesionymi trzema strzałkami, które mogą sugerować położenie graczy, a także czarnymi żetonami z symbolami zwierząt. Pokryta pancerzem tygrysopodobna bestia atakuje człowieka, rozlegają się strzały, bryzga krew i filmik się kończy.

Far Cry 7 będzie najprawdopodobniej grą multiplayer - ilustracja #1
Mapka widoczna na filmiku z kodu QR. Źródło: Ubisoft.

Youtuber JorRaptor sugeruje, że teaser może zapowiadać nowy tryb gry w stylu battle royale lub kolejną część Far Cry w postaci kooperacyjnej strzelanki online. Stephen Totilo z portalu Axios twierdzi, że Ubisoft planuje sequel Far Cry 6 w większym stopniu oparty na grze online. Pokrywa się to ze słowami Jasona Schreiera z Bloomberga o „radykalnie innym kierunku”, w jakim miałaby pójść kolejna odsłona serii.

Dodajmy do tego zapowiedzianą wcześniej zmianę strategii Ubisoftu – firma chce wprowadzić na rynek gry free-to-play, reprezentujące jej największe marki. W połowie roku zapowiedziano darmowe sieciowe strzelanki Tom Clancy's XDefiant oraz Tom Clancy's The Division: Heartland. Z kolei na początku października ogłoszono Ghost Recon: Frontline, czyli darmowego, wieloosobowego taktycznego FPS-a w stylu Call of Duty: Warzone. W tym miejscu pisaliśmy także o przyszłości serii Assassin's Creed, która ma iść w kierunku bliżej nieokreślonego jeszcze modelu gry-usługi. Czy Far Cry 7 oparty na grze online będzie kolejny? Wydaje się to nieuniknione – w końcu jest to topowa marka Ubisoftu.