Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5PS4XSXXONE
Okładka Tom Clancy's The Division: Heartland (PS5)
OkładkaTom Clancy's The Division: Heartland (PS5)

Tom Clancy's The Division: Heartland

Tom Clancy’s The Division Heartland jest darmowym tytułem, który rozwija uniwersum znane ze strzelanek z serii The Division i pozwala spojrzeć na nie z innej perspektywy. Za produkcję odpowiadają deweloperzy ze studia Red Storm.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | postapokalipsa | elementy RPG | TPS | kooperacja | strzelanki | Role-playing shooter | looter shooter

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy's The Division: Heartland Premiera

producent: Red Storm wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do Tom Clancy's The Division: Heartland

Borderlands 3

Destiny 2

The Day Before

Tom Clancy’s The Division Heartland to przedstawiciel serii taktycznych gier akcji, zainspirowanych uniwersum wykreowanym przez poczytnego twórcę powieści sensacyjnych, Toma Clancy’ego. Za opracowaniem tytułu stoi amerykańskie studio Red Storm – zespół współpracujący przy obydwu częściach The Division, jak też odpowiedzialny za powstanie innych tytułów sygnowanych nazwiskiem pisarza, m. in. Ghost Recon: Future Soldier. Wydaniem gry zajęła się natomiast firma Ubisoft. The Division Heartland dostępne jest w modelu free-to-play zarówno na pecety, jak i konsole ósmej i dziewiątej generacji.

Fabuła

Akcja tytułu osadzona została w Silver Creek – małym, malowniczym miasteczku, położonym pośrodku Stanów Zjednoczonych. Choć przez lata miejsce to kojarzone było z sielanką, spokojne życie mieszkańców burzy wybuch tajemniczego, śmiercionośnego wirusa. „Zielona trucizna” zebrała swe pierwsze żniwo w Nowym Jorku, podczas szału zakupowego towarzyszącego Black Friday. Jako że skażenie pierwotnie roznosiło się poprzez banknoty, szybko zyskało nazwę Dollar Flu. Zaraza rozprzestrzeniała się na coraz odleglejsze zakątki kraju, siejąc spustoszenie wśród mieszkańców większych i mniejszych miejscowości. W końcu zawitała również do Silver Creek, doprowadzając do masowych zgonów wśród populacji miasteczka.

Główną bohaterką historii jest MacKenzie Reid – była agentka dywizji zarządzanej przez Killiana Towera, który z niewyjaśnionych przyczyn zrzekł się swojej drużyny, mordując jej członków tuż po tym, jak Dollar Flu zaczęło rozszerzać się po Stanach. Nie pojmując jego niespodziewanej zdrady, Reid opuszcza Boston, w którym do tej pory stacjonowała i rusza śladem swego dawnego dowódcy. Wkrótce dociera do Silver Creek, gdzie czeka ją jeszcze więcej niewiadomych. Z jakiegoś powodu wirus objawia się w tym miejscu inaczej, Killian natomiast gromadzi pod swym dowództwem armię żniwiarzy. Protagonistka czuje, że wylądowała w samym sercu istotnych przemian. Aby zyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania, potrzebuje pomocy zaufanej drużyny.

Mechanika

Gra ta zaliczana jest to tzw. looter shooterów, a jej akcja ukazana została z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W ciągu dnia zajmujemy się eksploracją podupadłego miasta, wypełniając różne zadania, gromadząc cenne materiały i zapasy oraz mierząc się z zagrożeniami w postaci frakcji sterowanych przez SI oraz wrogich ugrupowań graczy.

Choć już za dnia sytuacja zdaje się wystarczająco napięta, prawdziwe niebezpieczeństwo czyha na buntowników nocą. Wraz z zajściem słońca uaktywnia się m. in. śmiercionośny wirus, który na tym obszarze staje się wyjątkowo nieprzewidywalny. Mimo to istnieje możliwość wykorzystania go do własnych celów. Nieraz w chmurze skażenia znaleźć można cenny sprzęt lub inne przedmioty, pozostawione tam przez przeciwników. Zanim jednak odważymy się zapuścić w jej obszar, powinniśmy pamiętać o filtrach, które zabezpieczą nas przed zarażeniem. W momencie, gdy postać złapie wirusa, musi czym prędzej powrócić do bazy, w przeciwnym wypadku czeka ją śmierć.

Głównym celem rozgrywki jest więc jak najdłuższe utrzymanie się przy życiu. Istotne jest umiejętne zarządzanie zdobytą bronią i zapasami, tak by nasza postać była w stanie skutecznie uchronić się przed atakiem wrogich jednostek, nie paść ofiarą skażenia czy też nie utracić życia przez zwykłe odwodnienie. Potrzebny do walki arsenał możemy rozbudowywać w Bazie Operacyjnej (BOO).

W tytule tym podejmujemy się szeregu operacji, których skuteczne wypełnienie skutkuje odblokowaniem nowych opcji w grze. W ten sposób odkrywane są przed nami chociażby niedostępne wcześniej obszary mapy czy też kluczowe funkcje, jakie oferuje nasza baza. Każdy z wprowadzonych do rozgrywki agentów posiada ponadto różne ścieżki rozwoju. Ich unikatowe zdolności są także stopniowo odblokowywane za sprawą skutecznie przeprowadzanych misji. Jeżeli jednak kontrolowana przez nas postać zginie przed ukończeniem zadania, nie zdobędzie niczego.

Tryby gry

Tom Clancy’s The Division Heartland rozgrywać można zarówno w pojedynkę, jak też w szerszej grupie w dynamicznym trybie PvEvP (player vs Environment vs Player), korzystając z przewagi, jaką oferuje współpraca z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Gra posiada trójwymiarową oprawę graficzną. Postacie i lokacje są realistyczne, a całość utrzymana została w przyjemnej kolorystyce. Tytuł umożliwia nie tylko personalizację zdolności naszego agenta, ale też dobór stroju i plecaka, w którym będzie on trzymać cenne zaopatrzenie. Ponadto Heartland oferuje też możliwość rozgrywki międzyplatformowej.

Ostatnia modyfikacja 24 października 2023

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 2,7 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tom Clancy's The Division: Heartland: 16+

PC
PS4
XONE
PS5
XSX