Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS5XSXPS4XONE
Okładka XDefiant (PC)
OkładkaXDefiant (PC)

XDefiant

Tom Clancy's XDefiant

Sieciowy FPS, rozgrywany w trybie 6v6, w którym ścierają się wyspecjalizowane frakcje. Dołącz do drużyny strzelców zwanych Buntownikami i wraz z nimi zawalcz o dominację w darmowym Tom Clancy’s XDefiant.

Akcji | FPP | science fiction | zagraj za darmo | FPS | sieciowe | crossover | strzelanki | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

XDefiant Premiera

data nieogłoszona

PC PS4 PS5 XONE XSX

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

E3 2021

Tom Clancy's XDefiant to pierwszoosobowa strzelanka, sygnowana nazwiskiem amerykańskiego pisarza powieści sensacyjnych, Toma Clancy’ego. Tytuł, dostępny w modelu free-to-play, został opracowany przez firmę Ubisoft (a dokładniej jej oddział w San Francisco). Pierwsze testy zaplanowano na 5 sierpnia 2021 roku w USA i Kanadzie.

Gra umożliwia zarówno wybór frakcji, cech, zdolności i ultra umiejętności bohatera. Od gracza zależy też, jaką bronią (podstawową i dodatkową) będzie posługiwać się jego postać, a także w jakie dodatki i urządzenia zostanie ona wyposażona. Warto zresztą systematycznie dostosowywać ekwipunek do warunków panujących na polu bitwy. Występujące w tytule frakcje zostały zapożyczone z innych serii Ubisoftu, promowanych nazwiskiem Toma Clancy’ego: Ghost Recon (Wilki), Splinter Cell (Eszelon) czy The Division (Wyrzutki i Czyściciele).

XDefiant posiada trójwymiarową oprawę graficzną i dysponuje sporą pulą unikalnych map, dodatkowo minimalizujących ryzyko powtarzalności meczów. Strzelanki przeprowadzane są w szybkim tempie na arenach, gdzie rywalizować mogą ze sobą 6-osobowe drużyny. Dostępne są również rozgrywki liniowe, takie jak Dominacja czy Eskorta.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: max 12  

Oczekiwania czytelników: 1,4 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe XDefiant: 16+

PC
PS4
PS5
XONE
XSX