Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2021, 12:45

autor: mokosh

Forza Horizon 5 wywala do pulpitu, winna jedna z funkcji Discorda

Discord i Forza Horizon 5 zaliczyły mały zgrzyt – gra wyłącza się podczas udostępniania ekranu. Póki co problem nie został załatany, jednak z pomocą przychodzą gracze.

W SKRÓCIE:
  1. Funkcja udostępniania ekranu na Discordzie sprawia, że Forza Horizon 5 się wyłącza.
  2. Problem dotyczy również innych programów do streamowania.
  3. Przed pojawieniem się oficjalnej łatki, gracze rozwiązali problem za pomocą Discord Canary.

Forza Horizon 5 to bez cienia wątpliwości niesamowita gra, którą część graczy chciała pokazać znajomym za pomocą funkcji udostępniania ekranu na Discordzie. Okazało się to jednak trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, ponieważ w kluczowym momencie Forza momentalnie się wyłączała. Problem ten dotyczy zarówno wersji oferowanej na Steam, jak i w Microsoft Store.

Chciałem streamować grę [Forza Horizon 5 – dop. red. ] przez Discorda, ale jak tylko włączyłem opcję „udostępnij ekran”, gra się wyłączyła. To samo zdarzyło się dwa razy przy „alt-tabowaniu”, ktoś ma podobne problemy?”

- napisał u/sebastian240z w subreddicie Forza Horizon

Jak się okazało – tak. Sporo graczy również doświadczyło zgrzytu pomiędzy Forzą a Discordem. O ile nie ma jeszcze oficjalnego rozwiązania dla tego problemu, to został on już wpisany na listę zgłaszanych błędów. Zatem możemy się spodziewać, iż niedługo otrzymamy łatkę, która ten kłopot naprawi. Co ciekawe, na liście problematycznych aplikacji figurują także programy, takie jak OBS, Xsplit czy MSI Afterburner – mniej popularne, ale używane do nagrywania oraz strumieniowania treści.

Jeśli jednak nie macie zamiaru czekać, aż pojawi się odpowiednia poprawka, to macie do wyboru dwie opcje – podążać za poradnikiem, który stworzył jeden z użytkowników (zakłada użycie Discorda i OBS-a) lub zainstalować Discord Canary, deweloperską wersję komunikatora.

  1. Forza Horizon 5 na Steam
  2. Forza Horizon 5 w Microsoft Store