Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2021, 12:54

Among Us przypomniało o swoim istnieniu patchem Roles & Cosmicubes

Ukazała się aktualizacja Roles & Cosmicubes do Among Us. Wprowadza ona nowe role dla graczy oraz rozszerza możliwości zdobywania przedmiotów kosmetycznych.

AKTUALIZACJA OFERUJE:
  1. cztery nowe role: trzy dla załogi, jedną dla impostora,
  2. nowe metody zdobywania przedmiotów kosmetycznych.

Czasy szalonej popularności Among Us już dawno za nami, ale w grę nadal bawi się regularnie wiele osób. Takich graczy zainteresować powinna informacja, że produkcja otrzymała nową aktualizację.

Patch nazwano Roles & Cosmicubes i oznaczono numerem 2021.11.09 (od dnia jego wydania). Udostępniono go równocześnie na PC, konsoli Switch oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Aktualizacja wprowadza cztery nowe role dla graczy. Naukowiec może korzystać z vitals (umiejętność pozwalająca sprawdzić, która z postaci żyje, a która nie) w każdym momencie, a wypełniając zadania doładowuje swoją baterię. Inżynier potraf korzystać z otworów wentylacyjnych, a Anioł Stróż ma możliwość otaczania załogi barierą ochronną. Do tego dochodzi jedna nowa rola dla impostora (Zmiennokształtny), umożliwiająca przybranie postaci każdego innego członka załogi.

Aktualizacja wprowadziła do gry także tzw. kosmiczne kostki (ang. Cosmicubes), pozwalające na odblokowywanie nowych przedmiotów kosmetycznych. Wraz z ich pojawieniem się przemeblowano wirtualną ekonomię w grze. Teraz w Among Us możemy zdobywać dwie waluty, za które kupujemy kosmiczne kostki i część obiektów upiększających postać. Fasolki zdobywamy przez rozgrywkę, a walutą premium są gwiazdki, nabywane w ramach mikropłatności.

Cosmicubes przypisane są do konkretnego typu obiektów i zdobywamy je poprzez rozgrywkę po aktywacji kostki. Do tego dochodzą tradycyjne punkty doświadczenia, które jako jedyne pozwalają ulepszać zdolności postaci (wirtualne waluty służą tylko do zakupy obiektów kosmetycznych).

Przypomnijmy, że Among Us na razie dostępne jest na PC, konsoli Nintendo Switch oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Gra zmierza jednak także na konsole Xbox One/Xbox Series X/S oraz PlayStation 4/5 i zadebiutuje na tych platformach 14 grudnia tego roku.

  1. Among Us – poradnik do gry