Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2020, 08:20

autor: Frozen

Among Us – fanowska animacja Polaka zbiera pochwały

Polski grafik Wit Olszewski stworzył krótką animację, która pokazuje, jak mogłaby wyglądać gra Among Us, gdyby miała bardziej realistyczną grafikę.

Among Us – fanowska animacja Polaka zbiera pochwały - ilustracja #1
Fanowski projekt zrobił duże wrażenie na graczach.

Polski artysta Wit Olszewski przygotował filmik, na którym demonstruje, jak mógłby wyglądać remake popularnej gry sieciowej Among Us. Ukazany w rzucie izometrycznym i utrzymany w klimatach science fiction projekt przywodzi na myśli tytuły studia The Brotherhood, takie jak Stasis lub Beautiful Desolation. Animacja cieszy się sporą popularnością, m.in. na forum Reddit, gdzie zbiera mnóstwo pochwał od użytkowników.

Grafik ma na swoim koncie również inne ciekawe i doceniane prace, m.in. przepiękne dioramy z Heroes of Might & Magic 3 (np. młyn wodny i zimowy krajobraz) oraz Diablo 2 (akt pierwszy i drugi). Dzieła Wita Olszewskiego można oglądać na jego koncie instagramowym @witolszewski.

Przypominamy, że Among Us dostępne jest na PC oraz platformach mobilnych (iOS i Android). Chociaż tytuł ukazał się w 2018 roku, to ogromną popularność zyskał zaledwie kilka miesięcy temu. Studio Innersloth, twórcy produkcji, w zeszłym tygodniu ogłosiło porzucenie prac nad drugą częścią gry, aby móc skupić całą swoją uwagę na rozwijaniu oryginalnego dzieła.