Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2020, 10:05

Star Wars Squadrons ma sporo problemów na PC

Pecetowa wersja Star Wars: Squadrons nękana jest przez sporo błędów i średnią optymalizację sprzętową. Gracze nie są do końca zadowoleni z jakości produktu.

Star Wars Squadrons ma sporo problemów na PC - ilustracja #1
Pecetowa wersja Star Wars: Squadrons nękana jest przez problemy.
W SKRÓCIE:
  1. Star Wars: Squadrons zadebiutowało na konsolach i PC.
  2. Tytuł firmy EA Motive został dobrze przyjęty przez recenzentów.
  3. Pecetowa wersja gry nękana jest przez dosyć poważne problemy, które uniemożliwiają niektórym dobrą zabawę.
  4. Deweloperzy zapowiadają szybkie poprawki w grze.

Star Wars: Squadrons na pecetach nękane jest przez problemy techniczne, które przeszkadzają w czerpaniu frajdy z rozgrywki. Odpowiedzialna za tytuł firma EA Motive nie przyłożyła się za bardzo do wydania na PC. Sieć zalewają kolejne doniesienia o błędach.

Serwis DSOGaming donosi, że zmaga się z dwoma poważnymi problemami. Pierwszym z nich jest animacja, której płynność blokuje się na 30 klatkach na sekundę, zarówno w scenkach przerywnikowych, jak i w trakcie rozgrywki. Rozwiązaniem tego problemu jest wymuszenie odświeżania ekranu na 59,95 Hz i włączenie opcji V-Sync. Ten ruch wymusza na grze działanie w 60 fps. Osoby z droższymi monitorami tracą jednak korzyści z grania na ekranie 120 Hz i lepszych.

Drugim problemem jest zużycie procesora na poziomie 100%, niezależnie od tego, co dzieje się w grze. Po kilkunastu minutach wykorzystanie procesora spada do poziomu 70-80%, nie jest to jednak optymalna wartość i powoduje poważne ryzyko przycinek (tzw. microstuttering).

To wierzchołek góry lodowej. Gdy zacznie przeglądać się oficjalny Reddit Star Wars: Squadrons, znajdziemy mnóstwo zgłoszeń z błędami. Ludzie raportują problemy z rankingami w grze, efektami rozmycia czy martwymi strefami w joystickach.

Część błędów zostanie oczywiście załatana w nadchodzących aktualizacjach. Jednak w tym momencie ryzyko zepsucia sobie zabawy jest dosyć wysokie, więc rozsądnym rozwiązaniem będzie nieco poczekać, jeśli planujecie grę na PC.

  1. Star Wars: Squadrons – strona oficjalna