Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2020, 10:00

autor: Adrian Werner

Aktualizacja Among Us wprowadza 3 ważne zmiany

Na PC udostępniono wersję beta patcha do Among Us. Wprowadza on sporo nowości, w tym opcję anonimowych głosowań, możliwość ukrywania paska zadań oraz tryb dla daltonistów.

Ruszyły publiczne testy nowej aktualizacji do sieciowej gry Among Us. Na razie wypuszczono ją tylko na PC i mogą ją wypróbować osoby, które na Steamie mają ustawiony dostęp do beta-wersji patchów. Gracze bawiący się na mobilnych systemach iOS i Android będą musieli poczekać na oficjalne wydanie łatki.

Autorzy, czyli ludzie ze studia Innersloth, nie udostępnili listy zmian, jakie oferuje patch, ale sami gracze szybko odkryli najważniejsze nowości. Jedną z nich jest możliwość włączenia anonimowości podczas głosowań. Dodano także możliwość zmiany widoczności paska zadań. Standardowo jest on włączony cały czas, ale teraz da się go też ustawić w taki sposób, aby pojawiał się tylko podczas spotkań graczy.

Ilustracja tego, jak postacie w grze widzą osoby z różnymi typami zaburzeń postrzegania barw. Źródło: PieCreeper. - Aktualizacja Among Us wprowadza 3 ważne zmiany - wiadomość - 2020-10-12
Ilustracja tego, jak postacie w grze widzą osoby z różnymi typami zaburzeń postrzegania barw. Źródło: PieCreeper.

Ostatnią dużą nowością, którą odkryli gracze, jest tryb dla daltonistów. Ta opcja była czymś, o co prosiło wiele osób. Na Reddicie jakiś czas temu opublikowano ciekawą grafikę, która pokazuje, jak osoby z różnymi typami zaburzeń postrzegania barw widzą postacie w grze. Obrazek dobrze ilustruje, jak bardzo potrzebny był taki tryb.

Among Us zadebiutowało w 2018 roku, ale dopiero niedawno popularność gry eksplodowała. Pod koniec września autorzy pochwalili się nowym rekordem aktywności na poziomie 3,8 mln osób bawiących się jednocześnie. Każdego dnia do gry loguje się ponad 60 mln osób.

Sukces gry jest tak duży, że autorzy porzucili plany opracowania Among Us 2. Wszystko, co miał zaoferować sequel, zostanie wprowadzone do pierwszej części.

  1. Oficjalna strona gry Among Us
  2. Gra Among Us na platformie Steam
  3. Gra Among Us w sklepie Google Play
  4. Gra Among Us na platformie App Store