Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2020, 12:50

autor: Adrian Werner

Among Us jest jeszcze większe, niż sądziliśmy. Popularność gry nadal rośnie

Rozwój Among Us przyprawia o zawrót głowy. Padł nowy rekord aktywności, a liczba graczy konsekwentnie rośnie.

Among Us jest jeszcze większe, niż sądziliśmy. Gra rośnie jak szalona - ilustracja #1
Popularność Among Us rośnie w astronomicznym tempie.

Sieciowa gra Among Us nie przestaje zadziwiać. Twórcy właśnie pochwalili się, że w najgorętszym momencie minionego weekendu w tytuł bawiło się 3,8 mln graczy jednocześnie. Przypomnijmy, że raptem trzy tygodnie temu wielkie zdumienie wzbudziło przekroczenie przez tytuł progu 1,5 mln osób grających w tym samym czasie.

Nie podano, jak ten wynik rozkłada się na poszczególne platformy sprzętowe. Według szacunków serwisu Steam Charts na wersję PC przypadło w sobotę 438 tys. osób, co jest rekordem aktywności dla tej produkcji. Należy pamiętać, że wydanie pecetowe jest płatne, podczas gdy edycje na mobilne systemy iOS i Android korzystają z modelu darmowego z mikropłatościami.

Twórcy pochwalili się także, że do tej pory Among Us pobrano ponad 100 mln razy. Każdego dnia w grę bawi się więcej niż 60 mln osób. To szalenie imponujące wyniki, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że produkcja ma ponad dwa lata i do niedawna miała stosunkowo niewielką grupę fanów. Jeszcze na początku tego roku bywały dni, gdy na Steamie bawiło się w nią mniej niż tysiąc osób jednocześnie.

Gra cieszy się obecnie tak wielką popularnością, że autorzy zdecydowali się porzucić plany opracowania Among Us 2. Wszystkie elementy, które miały pojawić się kontynuacji, zostaną zaimplementowane do pierwszej części.

  1. Oficjalna strona gry Among Us
  2. Gra Among Us na platformie Steam
  3. Gra Among Us w sklepie Google Play
  4. Gra Among Us na platformie App Store
Among Us

Among Us