Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2020, 11:16

autor: Adrian Werner

Among Us nie przestaje zadziwiać, padł nowy rekord

Among Us nie przestaje ustanawiać kolejnych rekordów aktywności. W miniony weekend w grę bawiło się 1,5 mln osób jednocześnie.

Among Us nie przestaje zadziwiać, padł nowy rekord - ilustracja #1
Dwa lata po premierze gra nagle stała się wielkim przebojem.

Sieciowa gra Among Us przeżywa swój złoty okres. Deweloperzy pochwalili się, że w najgorętszym momencie minionego weekendu w tytuł bawiło się 1,5 mln graczy jednocześnie. Produkcja dostępna jest na PC oraz systemach mobilnych iOS i Android. Nie podano, jak ten rekord aktywności rozkłada się na poszczególne platformy sprzętowe. Według szacunków serwisu Steam Charts na wydanie pecetowe przypadło w niedzielę 161 tys. osób. Należy tutaj zastrzec, że edycja komputerowa jest płatna, podczas gdy na smartfonach i tabletach projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Co jednak ciekawe, minionej nocy w pewnym momencie na Steamie w tytuł bawiło się 180 tysięcy graczy i jest to najlepszy wynik w historii Among Us. Popularność produkcji cały czas rośnie i spodziewamy się, że w najbliższy weekend ustanowiony zostanie nowy rekord.

Nagła eksplozja populacji graczy nie była czymś, so przewidzieli autorzy. W rezultacie serwery przestały wyrabiać i pojawiły się problemy z dołączeniem do rozgrywki. Twórcy cały czas pracują nad poprawą tego stanu i widać już pierwsze efekty.

  1. Oficjalna strona gry Among Us
  2. Gra Among Us na platformie Steam
  3. Gra Among Us w sklepie Google Play
  4. Gra Among Us na platformie App Store

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-08

Find Your Next Game 2020
Among Us

Among Us