Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2020, 12:40

autor: AlexB

Among Us padło ofiarą własnego sukcesu

Ekipa ze studia Innersloth poinformowała, że w wyniku niedawnego skoku popularności serwery gry Among Us są maksymalnie obciążone. Tyczy się to zwłaszcza regionu Ameryki Północnej.

W SKRÓCIE
  1. Przedstawiciele studia Innersloth poinformowali na Twitterze, że serwery gry Among Us osiągnęły swój limit wydajnościowy.
  2. Najbardziej obciążony jest region Ameryki Północnej.
  3. Twórcy rozpoczęli już prace nad rozwiązaniem problemu i proszą o cierpliwość.

Końcówka minionego miesiąca okazała się niezwykle udana dla studia Innersloth i jego nastawionej na sieciową rywalizację gry Among Us. Od kilku tygodni w pecetowej wersji tego tytułu regularnie bawi się bowiem po kilkadziesiąt tysięcy osób (va SteamDB). Owo oblężenie, choć z pewnością cieszy twórców, stało się dla nich źródłem pewnego technicznego problemu. Jak poinformowali oni na Twitterze, serwery produkcji osiągnęły swój maksymalny limit wydajnościowy. Co gorsza, nie mogą oni po prostu dodać ich więcej. Obecnie ekipa z Innersloth pracuje nad rozwiązaniem problemu, lecz nie wiadomo, kiedy stosowne poprawki zostaną wprowadzone. Na razie ekipa ze stanu Waszyngton prosi o cierpliwość i ma nadzieję, że gracze pozostaną przy tytule.

Wchodząc w szczegóły, przedstawiciele studia Innersloth zdradzili, że najgorzej sytuacja wygląda w strefie obejmującej Amerykę Północną. Twórcy zalecają, by osoby napotykające na problemy na serwerach NA ściągnęły najnowszą aktualizację do gry (jest ona dostępna na Steam, na urządzeniach mobilnych ma pojawić się wkrótce), kliknąć na zieloną ikonę znajdującą się w prawym dolnym rogu ekranu i spróbować zmienić region.

Mimo próśb twórców o wyrozumiałość wielu graczy nie kryje rozczarowania zaistniałą sytuacją. W serwisie Reddit pojawiają się relacje wściekłych osób, którzy nie mogą połączyć się z serwerami (niektórzy próbują już od kilku dni) bądź stale są z nich wyrzucani, oraz zgryźliwe komentarze na temat twórców nie będących w stanie odpowiednio się przygotować, nawet w obliczu widocznego wzrostu popularności ich produkcji.

Among Us ofiarą własnego sukcesu, serwery przepełnione - ilustracja #1
Among Us zmaga się za sporymi problemami.

W świetle tych problemów możemy zadać sobie pytanie, czy zgodnie z nadziejami studia Innersloth gracze pozostaną przy Among Us w tym dość problematycznym okresie, czy też jednak w końcu stracą cierpliwość i porzucą tytuł? Liczba osób bawiących się w nim obecnie na razie nie zwiastuje katastrofy, lecz możliwe, że jeśli poprawki będą się spóźniały, sytuacja ulegnie zmianie.

  1. Oficjalna strona gry Among Us
  2. Gra Among Us na platformie Steam
  3. Gra Among Us w sklepie Google Play
  4. Gra Among Us na platformie App Store

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-02

Find Your Next Game 2020
Among Us

Among Us