Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2020, 12:35

autor: Aquma

WoW – Shadowlands usunie z gry część wytwarzanych przedmiotów

Gracze World of Warcraft zwracają uwagę, że w testowanej na serwerze PTR aktualizacji, która przygotowuje grę do dodatku Shadowlands, nie ma tzw. tokenów, potrzebnych do zmieniania wyglądu niektórych przedmiotów. Zmiana podobno jest tymczasowa.

WoW – Shadowlands usunie z gry część wytwarzanych przedmiotów - ilustracja #1
WoW niedługo doczeka się kolejnego rozszerzenia.

W SKRÓCIE:

  1. w patchu do WoW-a testowanym na serwerze PTR nie ma niektórych przedmiotów służących do zmieniania koloru ekwipunku;
  2. deweloperzy poinformowali, że zmiana jest tymczasowa – ma związek z pracami nad dodatkiem Shadowlands. Tokeny mają zostać przywrócone.

Użytkownicy forum Reddit zwracają uwagę, że patch testowany na serwerze PTR – przygotowujący World of Warcraft do premiery dodatku Shadowlandsusuwa z gry część tworzonych w ramach systemu rzemiosła przedmiotów pozwalających zmienić kolor ekwipunku.

Tzw. tokeny zmieniły się w śmieci i zniknęły z listy przedmiotów możliwych do stworzenia. Zmiana najprawdopodobniej została wprowadzona po to, by rzeczy te nie były mylone z czymś, co zostanie wprowadzone w rozszerzeniu. Co więcej, w związku z tym, że usunięte tokeny są mocno powiązane z codziennymi aktywnościami, obecnie właściwie nie da się ich zdobyć.

WoW – Shadowlands usunie z gry część wytwarzanych przedmiotów - ilustracja #2
Różnice w systemie rzemiosła. Źródło: Wowhead.

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment potwierdzili, że przedmioty znikną wraz z planowaną aktualizacją i równocześnie zapewnili, że ich brak jest tymczasowy – tokeny zostaną przywrócone w przyszłym patchu.

Tak, to efekt uboczny prac nad Shadowlands. Mamy już plany ponownego wprowadzenia wszystkich transmogów (przedmiotów do zmiany wyglądu ekwipunku - przyp. red.) w przyszłości. Więc będą niedostępne tylko tymczasowo – czytamy w poście menadżera społeczności na oficjalnym forum gry.

Część użytkowników wskazuje jednak, że w przeszłości w podobnych sytuacjach wprowadzony przez twórców nowy sposób zdobywania usuniętych przedmiotów nie był najlepszy – jeśli w ogóle był. Jako przykład podaje się tutaj Ordosa – bossa z lokacji Timeless Isle. Można się do niego dostać wyłącznie posiadając płaszcz, który dało się zdobyć przed premierą dodatku Warlords of Draenor. Pozostaje mieć nadzieję, że po premierze Shadowlands gracze będą mieli bezproblemowy dostęp do interesujących ich rzeczy i miejsc.

  1. Blizzard nie składa broni – Graliśmy w World of Warcraft Shadowlands
  2. Recenzja gry World of Warcraft: Battle for Azeroth – cudów nie ma, ale i tak może być
  3. World of Warcraft: Battle for Azeroth – poradnik
  4. World of Warcraft – strona oficjalna