Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2021, 17:48

Impostors to nowy tryb w Fortnite zainspirowany Among Us

W zarabiającej miliardy dolarów produkcji Fortnite od studia Epic Games pojawił się tryb Impostors zainspirowany hitem popularności ostatniego roku Among Us.

Epic Games, szukając inspiracji do rozwoju zarabiającej miliardy dolarów produkcji Fortnite, sięgnęło do zeszłorocznego hitu Among Us. Nowy tryb Fortnite: Oszuści zaprowadzi maksymalnie 10 graczy na mostek stacji należącej do Urojonego Reżimu. Na pokładzie doszło do zdrady, a wśród załogantów ukrywa się dwóch oszustów, którzy chcą wyeliminować załogę i przejąć władzę. Jednakże agenci Urojonego Reżimu są wystarczająco zdeterminowani, by stawić im czoła, wykonać powierzone im zadania i uratować dzień. Tak w skrócie prezentuje się najnowszy moduł rozgrywki do Fortnite, w który możecie zagrać już teraz za darmo, pobierając grę z Epic Games Store.

Jeśli nie jesteście zaznajomieni z zasadami gry w Among Us, to już pędzę z wyjaśnieniami. W pojedynczej sesji Fortnite: Oszuści może brać udział maksymalnie 10 graczy, z czego 8 wciela się w rolę agentów Urojonego Reżimu. Ta drużyna musi zadbać o naprawienie stacji. By przywrócić ją do porządku, każdy z agentów dostanie określone zadanie. Jeśli uda się je wykonać, to zespół zwycięża rozgrywkę.

Po drugiej stronie barykady stoi para oszustów (tzw. impostorów), których jedynym celem jest przejęcie kontroli na stacji poprzez zabijanie agentów Urojonego Reżimu. Pomogą im w tym specjalne umiejętności, takie jak wyłączenie zadań, teleportowanie wszystkich graczy do losowego pomieszczenia oraz skórkowa impreza - wszyscy gracze zmuszeni są paradować w skórce sympatycznego bananowego człowieka, co pozwoli zdrajcom ukryć się w tłumie. Impostorzy wygrywają w momencie, kiedy wyeliminują wystarczająco wielu przeciwników.

Oprócz tego istnieje drugi sposób na zwycięstwo agentów, czyli właściwe wytypowanie obu oszustów za sprawą demokratycznego głosowania i wyrzucenie ich poza stację. Gdy znajdziemy ciało zamordowanego kompana, możemy rozpocząć naradę - przenosi to wszystkich graczy do sali konferencyjnej, gdzie każdy obecny może przedstawić swoje podejrzenia co do tożsamości impostora, a następnie wspólnie podjąć decyzję, kto powinien zostać wyeliminowany.

Więcej informacji o trybie gry możecie znaleźć w oficjalnym wpisie Epic Games.

Filip Węgrzyn

Filip Węgrzyn

Już za młodu wiedział, że pisanie sprawia mu wiele satysfakcji. Swoją przygodę z piórem zaczął od opowiadań, których miejscami akcji były światy postapo i fantasy. Jako ścieżkę edukacji wybrał organizację i sprzedaż reklamy, stąd też jego krótki epizod w influencer marketingu. Myślami ciągnęło go jednak do pisania, dzięki czemu w listopadzie 2020 roku związał się z serwisem GRY-Online i poniekąd zrealizował swoje marzenie. Na początku pisał dla serwisu jako newsman, później wspomagał dział Płatnych Produktów we współpracach z zewnętrznymi serwisami jako redaktor prowadzący, a obecnie jako redaktor działu technologie. Fan RPG-ów Bethesdy i From Software. Uwielbia również sieciowe strzelanki, survivale z budowaniem baz, gry kooperacyjne i horrory. Na forum pisze pod ksywką Szarmancki.

więcej