Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2020, 12:00

Among Us to gigant na Steam, gra dogania największe hity platformy

Szaleństwo Among Us trwa w najlepsze. Gra doskonale radzi sobie na Steamie i wbiła się do pierwszej dziesiątki produkcji z największą liczbą pozytywnych ocen. Produkcja niespodziewanie zrobiła również dużo szumu w tegorocznej kampanii prezydenckiej w USA.

Among Us to jeden z największych fenomenów tego roku. Sądząc po najnowszych wynikach gry, nie jest to krótkotrwałe szaleństwo i produkcja jeszcze przez długi czas będzie imponowała poziomem popularności.

W chwili pisania tej wiadomości Among Us jest czwartą najpopularniejszą grą na Steamie, wyprzedzając takie tuzy jak Grand Theft Auto V czy Tom Clancy's Rainbow Six Siege. Do tego cieszy się dużą renomą wśród użytkowników tego serwisu. Na liście produkcji z największą liczbą pozytywnych ocen zajmuje miejsce dziewiąte.

Among Us jest również potęgą w kategorii streamingu. W tym miesiącu jest to druga najpopularniejsza gra w serwisie Twitch (lepiej radzi sobie tylko League of Legends). Pozycję produkcji dobrze oddaje fakt, że ten tytuł wybrała amerykańska kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez do zorganizowania transmisji promującej udział w wyborach na prezydenta USA. Stream na żywo oglądało 439 tys. osób, co jest trzecim najwyższym wynikiem w historii Twitcha. Wydarzenie odbyło się przedwczoraj i do teraz jego zapis obejrzało ponad 5,2 mln osób.

Powodzenie projektu w streamingu nie jest zaskoczeniem, gdyż stanowi on źródło sukcesu gry. Produkcja zadebiutowała w 2018 roku i nie okazała się wtedy przebojem. Sytuacja uległa zmianie w tym roku, gdy tytułem zainteresowali się popularni streamerzy. W maju transmisje Among Us zaczęli organizować singsing oraz AdmiralBulldog, którzy mają odpowiednio 575 tys. oraz 705 tys. obserwujących na Twitchu, co zaznajomiło z tytułem wielu nowych graczy.

W lipcu w Among Us zaczęło grać ośmiu z dziesięciu najpopularniejszych streamerów w Korei Południowej. W tym samym miesiącu grą zainteresowali się również sodapoppin (2,8 mln obserwujących na Twitchu) oraz xQc (3,7 mln śledzących na Twitchu). Obaj mają w zwyczaju bawić się z innymi znanymi streamerami, co na dobre uruchomiło lawinę.

  1. Oficjalna strona gry Among Us
  2. Among Us to symulator bycia kanalią. Oto 5 lekcji życia, które dała mi gra
  3. Among Us – poradnik do gry

2020 to rok niespodziewanych przebojów

Among Us to gigant na Steam, gra dogania największe hity platformy - ilustracja #1

Sukces Among Us to największe zaskoczenie tego roku, ale nie jedyne. Ostatnie miesiące zdominowane zostały przez mało znane gry, po których nikt nie spodziewał się tak dobrych wyników.

W sierpniu świat oszalał na punkcie Fall Guys: Ultimate Knockout. Doskonałe wyniki wykręcało również Risk of Rain 2, któremu udało się wbić do top 25 gier na Steamie z największą liczbą pozytywnych recenzji.

Wrzesień należał do Among Us, a największym zaskoczeniem października okazał się horror Phasmophobia, który zdominował listę bestsellerów Steam.

Ostatnie miesiące były więc kompletnie nieprzewidywalnym i jednocześnie fascynującym okresem dla rynku gier, zwłaszcza na PC. Dobrze wiedzieć, że świat nadal potrafią zawojować mniejsze projekty bez dużych budżetów marketingowych.