Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2021, 23:20

autor: Maycuzai

Epic potwiedził inspirację Among Us w Fortnite i zapowiedział współpracę z jego twórcami

Spór studia InnerSloth – odpowiedzialnego za Among Us – z Epic Games dobiegł końca. Twórcy Fortnite zaproponowali na Twitterze współpracę obu firm, a także oficjalnie przyznali, czym inspirowali się przy projektowaniu trybu Impostors.

W sierpniu do Fortnite zawitał tryb Impostors (Oszuści), mocno inspirowany rozgrywką z Among Us. Jak się okazało, pomimo ogromnych podobieństw do produkcji deweloperów z zespołu InnerSloth, studio Epic Games (twórcy Fortnite) nie zwróciło się do nich w sprawie podjęcia współpracy ani w żaden sposób nie przyznało się do inspiracji ich dziełem – według niektórych ocierając się wręcz o plagiat. Jednakże dzisiaj sprawa ta została wreszcie sprostowana na Twitterze:

Epic potwiedził inspirację Among Us w Fortnite i zapowiedział współpracę z jego twórcami - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/AmongUsGame/status/1447958647040925699

Epic: Jesteśmy wielkimi fanami [Among Us – dop. red.]! Nigdy nie mieliśmy okazji porozmawiać o tym, jak nas zainspirowaliście. Co sądzicie o tym, żeby kiedyś razem popracować nad czymś fajnym?

InnerSloth: Taaaak, niech twoi Agenci skontaktują się z naszymi Załogantami.

To nie wszystko. Epic Games zaznaczyło inspirację Among Us także w opisie najnowszej aktualizacji do Fortnite (wersja 18.20):

Aktualizacja v18.20 wnosi poprawki do Oszustów, trybu inspirowanego Among Us, stworzonego przez InnerSloth!

Co ciekawe, Epic już wcześniej był posądzany o kradzież własności intelektualnej – jak choćby przy pozwie z 2018 roku, kiedy to Alfonso Ribeiro twierdził, że firma bez jego zgody wykorzystała ikoniczny taniec postaci, którą grał w serialu Bajer z Bel-Air, do stworzenia emotki „Fresh” w Fortnite.

Co zaś przynosi sama aktualizacja? Omawiany tryb Oszustów otrzymał czat głosowy oraz funkcję preferencji, pozwalającą wybrać, czy wolimy grać Oszustami czy Agentami. W trybie Battle Royale rozpoczęło się natomiast kolejne głosowanie na nową broń – wybierać można pomiędzy bojowym karabinem szturmowym a bojowym pistoletem maszynowym.

Od teraz powtarzalne wspólne zadania mają zapewniać więcej PD. W regionie „Ameryka Płn. – wschód” wprowadzono zaś opcję „Pozostań z oddziałem” podczas uzupełniania drużyny, by zagrać następny mecz w tym samym gronie (reszta świata będzie musiała trochę poczekać). Co więcej, firma Epic Games planuje rozpocząć odświeżanie wniosku o zwrot po roku. Oznacza to, że jeśli użyjesz tokena zwrotu (pozwalającego odzyskać pieniądze za zakupiony w sklepiku przedmiot), otrzymasz go z powrotem 365 dni później. Oczywiście nie zabraknie także ton nowych skórek.