Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2021, 08:55

Tłumy na serwerach Back 4 Blood; gra zanotowała dobry start na Steamie

Wygląda na to, że przedpremierowe kontrowersje nie zaszkodziły Back 4 Blood. Gra spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony graczy na Steamie.

W SKRÓCIE:
  • Back 4 Blood spotkało się z dobrym przyjęciem ze strony graczy.
  • Recenzje użytkowników na Steamie są bardzo pozytywne.
  • W szczytowym momencie za pośrednictwem platformy Valve w Back 4 Blood bawiło się ponad 50 tysięcy osób.

Okazuje się, że przedpremierowe kontrowersje otaczające Back 4 Blood nie zaszkodziły produkcji. Gracze najwyraźniej wybaczyli twórcom działania mające na celu zniechęcanie do samodzielnej zabawy i rzucili się w wir rozgrywki. Gra spotkała się przy tym z dobrym przyjęciem z ich strony.

Aktualnie recenzje użytkowników na Steamie są bardzo pozytywne. Gracze chwalą tytuł za tempo rozgrywki, mechanikę strzelania oraz projekty poziomów. Wiele osób zwróciło też uwagę na grafikę oraz optymalizację. Prawie każdy pozytywnie wypowiada się również na temat systemu kart, które urozmaicają gameplay.

Nieliczne głosy odnoszące się negatywnie do produkcji Turtle Rock Studios dotyczą w dużej mierze wspomnianych wcześniej kontrowersji. Graczy oburzył fakt, że rozgrywka solowa została w znacznym stopniu okrojona. Niektórzy zwracają również uwagę na bugi oraz nie najlepszy balans. Dla części z nich gra jest też zbyt droga w stosunku do ilości zawartości, jaką oferuje.

Nie zmienia to jednak faktu, że w dniu premiery grę uruchomiły prawdziwe tłumy. Według serwisu SteamDB w szczytowym momencie w Back 4 Blood grało ponad 50 tysięcy osób. Tytuł cieszy się również wielkim zainteresowaniem na Twitchu. Transmisje z gry oglądało w pewnej chwili 217 tysięcy graczy. Warto też pamiętać, że mówimy tu tylko o Steamie. Dzieło Turtle Rock Studios dostępne jest także w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. Graczy jest więc w rzeczywistości znacznie więcej.

Twórcom pozostaje więc pracować nad tym, by nowi fani pozostali przy Back 4 Blood na dłużej. Dobry debiut gra ma już bowiem za sobą. Teraz trzeba skupić się na utrzymaniu zainteresowania na odpowiednim poziomie.