Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2021, 21:36

FIFA 22 to najgorsza odsłona serii zdaniem profesjonalnych graczy

Profesjonalni gracze krytykują rozgrywkę w FIFA 22, nazywając tegoroczną odsłonę mianem najgorszej w całej historii serii. Zwykli ludzie uważają kompletnie inaczej.

W SKRÓCIE:
  1. Zwykli gracze są zachwyceni tym, jak wygląda rozgrywka w FIF-ie 22.
  2. Na przeciwnym biegunie są e-sportowcy, którzy nazywają tegoroczną odsłonę piłki od EA mianem najgorszej w całej historii serii.

FIFA 22 zbiera zaskakująco pozytywne opinie wśród społeczności graczy. Jest jednak pewna grupa ludzi, którym zmiany wprowadzone przez firmę Electronic Arts nie przypadły do gustu. Mowa o profesjonalnych graczach uważających, że tegoroczna odsłona FIF-y jest najgorszą w całej historii marki.

FIFA 22 to najgorsza odsłona serii zdaniem profesjonalnych graczy - ilustracja #1
Opinia na temat FIF-y 22 jednego z czołowych graczy – SNG ZBM.

Na temat powyższego tweeta wywiązała się ciekawa dyskusja na Reddicie. Jednym z wyróżnionych komentarzy jest ten, który wskazuje, że scena e-sportowa od lat opiera się na kilku oklepanych schematach gry, co pozwala zawodowcom bez większego wysiłku rozstrzygać mecze na swoją korzyść. Gdy EA Sports postanowiło nieco przeorganizować mechanikę w FIF-ie 22, przyzwyczajeni do starych schematów „prosi” zaczęli narzekać.

W innym wątku pojawiają się opinie, że tegoroczna odsłona serii FIFA wreszcie jest przyjemna dla osób, które spędzają z nią czas „casualowo”. Jako argumenty wysuwa się więcej schematów przeprowadzania akcji, lepiej rozłożone akcenty w ofensywie i szersze grono piłkarzy, którzy są przydatni w tworzeniu zespołu. I tak jak profesjonalni gracze chcą, by EA wypuściło łatki zmieniające rozgrywkę, tak zwyczajni ludzie wolą pozostawić ją taką, jaką jest.

Opinie są, jak widać, podzielone. Nie wiadomo, czy deweloperzy ostatecznie ugną się przed e-sportowcami i będą wraz z kolejnymi aktualizacjami cofać wprowadzone zmiany, czy jednak wsłuchają się w opinie zwyczajnych ludzi i pozwolą im cieszyć się produkcją.

  1. Oficjalna strona serii FIFA
  2. Recenzja gry FIFA 22 – od lat nie było tak dobrze
  3. FIFA 22 – poradnik do gry