Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2021, 21:24

autor: mokosh

Electronic Arts i FIFPro przedłużają współpracę; w FIF-ie nie zabraknie znanych piłkarzy

Electronic Arts i FIFPro, czyli światowy przedstawiciel profesjonalnych piłkarzy, ogłosili dzisiaj przedłużenie współpracy. Wskutek tego w grze wciąż będą mogły być wykorzystywane m.in prawdziwe nazwiska piłkarzy.

Fani FIF-y mogą być spokojni o obecność topowych piłkarzy oraz klubów w następnych odsłonach serii, ponieważ, jak poinformował Street Insider, Electronic Arts odnowiło dziś umowę z FIFPro, dzięki której zachowa licencję na wykorzystywanie m.in. wizerunków piłkarzy. FIFPro to organizacja, która reprezentuje związki zawodowe piłkarzy, a przez FIF-ę została uznana za pełnoprawnego uczestnika działań na rzecz rozwoju piłki nożnej.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z przedłużenia współpracy z EA Sports, prawdziwym partnerem, który jest zaangażowany w tworzenie najlepszych interaktywnych doświadczeń dla fanów piłki nożnej na całym świecie” – powiedział Theo van Seggelen, sekretarz generalny FIFPro.

Warto wspomnieć, że to jedna z wielu organizacji, z którymi EA musiało nawiązać umowę, aby jak najdokładniej odwzorować realia piłki nożnej. Jednak to właśnie dzięki udzielonej przez FIFPro licencji fani FIF-y mogą rozgrywać mecze, w których na wirtualnych stadionach spotykają się największe gwiazdy piłki nożnej. Poza kwestią wizerunków zawodników EA nie zapomniało o światowych ligach pokroju UEFA Champions League, Premier League, Bundesligi czy LaLigi Santander, które także niezmiennie pojawią się w kolejnych odsłonach serii. Tak przedłużenie współpracy między FIFPro i EA skomentował wiceprezes tej drugiej firmy, David Jackson:

Nasi gracze regularnie przypominają nam, że jednym z najważniejszych aspektów doświadczenia od EA Sports jest głęboka immersja tworzona poprzez współpracę z największymi światowymi ligami, drużynami i talentami. To właśnie dzięki nim nadal w wyjątkowy sposób zacieramy granicę między cyfrowym i fizycznym światem piłki nożnej. (...) FIFPro nadal będzie ważnym partnerem w budowaniu nowej generacji piłkarskich doświadczeń od EA Sports dla graczy na całym świecie.