Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2021, 08:42

Battlefield 2042 z fatalnymi ocenami graczy na Steamie

Start gry Battlefield 2042 na Steamie nie należał do udanych. Produkcja osiąga dobre wyniki aktywności, ale dostaje fatalne oceny od użytkowników tego serwisu.

KRAJOBRAZ DZIEŃ PO PREMIERZE BF2042 NA STEAMIE:
  1. większość recenzji graczy jest negatywna,
  2. gra mimo to sprzedaje się bardzo dobrze i zajmuje pierwsze miejsce na liście globalnych bestsellerów Steama,
  3. BF2042 osiąga także imponujące wyniki aktywności.

Wczoraj odbyła się oficjalna premiera gry Battlefield 2042. To jedna z najważniejszych produkcji tego roku, więc warto zerknąć, jak przebiegł ten debiut. Sądząc po reakcjach na Steamie – nie jest dobrze.

Do momentu napisania tej wiadomości gracze wystawili BF2042 ponad 21 tysięcy ocen na Steamie i tylko 24% z nich jest pozytywnych. Serwis kategoryzuje to jako „w większości negatywny” odbiór gry. To najgorszy wynik tej marki. W przypadku Battlefielda V 70% recenzji użytkowników chwali ten tytuł. Lepiej radzą sobie także Battlefield 1 (84%), Battlefield 4 (86%), Battlefield Hardline (65%) oraz Battlefield 3 (64%).

Battlefield 2042 z fatalnymi ocenami graczy na Steamie - ilustracja #1
Żadna odsłona serii nie spotkała się z tak złym odbiorem na Steamie jak Battlefield 2042.

Kiepski odbiór BF2042 spowodowany jest licznymi błędami technicznymi oraz brakującymi elementami, do których przyzwyczaili się fani cyklu. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tych problemów, to polecamy nasze wiadomości dotyczące owego tematu:

  1. Wadliwe hitboxy i bezużyteczne dodatki; Battlefield 2042 ma sporo problemów
  2. Battlefield 2042 pod ostrzałem; gracze bez litości wytykają błędy produkcji
  3. Twórcy Battlefielda borykają się z problemami; EA DICE w ogniu krytyki pracowników

Oczywiście, należy dodać, że żadna z tych lepiej ocenianych gier nie debiutowała na Steamie. Na serwis studia Valve trafiły dopiero niedawno, gdy większość ich błędów była już od dawna naprawiona. Odbiór Battlefielda 2042 także powinien w przyszłości ulec poprawie, pod warunkiem, że twórcy doprowadzą produkcję do odpowiedniego stanu technicznego i zaimplementują zmiany, których domagają się gracze. Mimo to tak kiepski start powinien być ostrzeżeniem dla deweloperów.

Słaby odbiór nie przeszkadza jednak grze w osiąganiu imponujących wyników sprzedaży. W chwili pisania tej wiadomości Battlefield 2042 widnieje na pierwszym miejscu listy globalnych bestsellerów Steama. Inaczej jest w Polsce, gdzie najnowsza produkcja studia DICE znajduje się dopiero na piątym miejscu, a prowadzi Farming Simulator 22 (pre-order).

Battlefield 2042 z fatalnymi ocenami graczy na Steamie - ilustracja #2
Po lewej globalna lista bestsellerów Steama w chwili pisania tej wiadomości. Po prawej – lista obejmująca tylko sprzedaż w Polsce.

Battlefield 2042 osiąga także dobre wyniki aktywności. W najgorętszym momencie dnia premiery w tytuł na Steamie bawiło się 105 tysięcy osób równocześnie. Gra trafia również do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych produkcji w tym serwisie.

Gracze na razie zaciskają więc zęby i bawią się w Battlefielda 2042, pomimo licznych błędów i brakujących elementów. Ich cierpliwość nie będzie jednak trwała wiecznie, więc twórcy mają ograniczony czas na uratowanie produkcji.

Część nabywców zdecydowała się już na zwrot gry. Na Steamie jest to łatwe, ale w serwisie Reddit pojawiły się wpisy sugerujące, że na innych platformach użytkownicy mają z tym pewne problemy. Niektóre z przytoczonych historii są tak niedorzeczne, iż aż trudno uwierzyć w ich prawdziwość. W jednej z nich pracownik EA jak robot powtarza jedynie, że nie może pomóc, pomimo tego, że Battlefield 2042 wcale nie uruchamia się na sprzęcie klienta. Inny użytkownik wrzucił zdjęcie ekranu z rozmową, w której pracownik działu wsparcia technicznego łamaną angielszczyzną twierdzi, że jest za późno na zwrot, ale gracz ma być cierpliwy, gdyż twórcy nie pozwolą, aby pieniądze fanów się zmarnowały, i pracują nad patchem. Powołuje się także na popularnego streamera Shrouda.

Przypomnijmy, że premiera gry odbyła się wczoraj rano. Trafiła ona równocześnie na PC (zarówno w serwisie Steam, jak i Origin) oraz konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. Osoby, które zakupiły wersję Gold lub Ultimate, mogły rozpocząć zabawę tydzień wcześniej.

  1. Battlefield 2042 – recenzja (w przygotowaniu). Dla każdego coś multiplayerowego
  2. Oficjalna strona serii Battlefield