Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2021, 11:05

Wadliwe hitboxy i bezużyteczne dodatki; Battlefield 2042 ma sporo problemów

W sieci pojawiają się informacje o kolejnych problemach gry Battlefield 2042. Wiele z nich dotyczy modelu strzelania.

W SKRÓCIE:
  • Battlefield 2042 ma problemy z modelem strzelania.
  • Okazuje się, że broń ma nienaturalny rozrzut, a dodatki do niej nie działają tak, jak powinny.
  • Ponadto niektórzy operatorzy mają niedopracowane hitboxy.

Battlefield 2042 jeszcze nie doczekał się pełnoprawnej premiery, a już wzbudził wiele kontrowersji. Stan techniczny produkcji sprawia, że gra zmaga się z falą negatywnych opinii w sieci. Szczególnie widać to na przykładzie ocen graczy w serwisie Metacritic. Kolejne problemy, o których można przeczytać w Internecie, mogą jeszcze zaognić sytuację.

Wiele z nich dotyczy kluczowego elementu gry, czyli modelu strzelania. W sieci nie brakuje narzekań graczy, którzy uważają, że trafienie przeciwnika zależy w dużej mierze od szczęścia. Okazuje się, że w gruncie rzeczy ich osąd nie jest mylny. Na Reddicie pojawiły się materiały wideo, które obrazują, z czym obecnie zmagają się posiadacze gry. Część z nich dokładnie pokazuje, co jest nie tak z modelem strzelania w BF2042.

Największym z problemów jest prawdopodobnie nienaturalnie duży rozrzut pocisków po wystrzale. Jak widać, nie wystarczy wycelować w przeciwnika. Krótkie filmy wyraźnie wskazują bowiem, że kule wcale nie lecą w kierunku, jaki wskazują kolimatory lub lunety (szczegóły pokazuje użytkownik JetW77). Często zwyczajnie trafiają one w inne miejsca. Karabiny snajperskie mogą więc pochwalić się celnością porównywalną do tej, jaką oferują strzelby śrutowe.

Nawet jeśli wystrzelony przez Was pocisk rzeczywiście poleci w dobrym kierunku, nie oznacza to jeszcze pełnego sukcesu. Battlefield 2042 ma bowiem jeszcze inny problem, tym razem związany z hitboxami poszczególnych bohaterów (szczegóły pokazuje użytkownik NickelFPS). Okazuje się, że niektórych operatorów traficie nawet wówczas, gdy poślecie pociski obok nich. Inni nie będą zaś przejmować się kulami przelatującymi przez ich kończyny, a nawet część tułowia. Wybór odpowiednich operatorów rzeczywiście ma więc znaczenie, lecz nie z powodów, jakie zaplanowali twórcy.

Jeśli zaś liczycie, że w celowaniu pomoże Wam dobór dodatków do broni, to również możecie się zawieść. Wiele z nich najwyraźniej posiada nieodpowiednie opisy, które mogą wprowadzać w błąd (szczegóły pokazuje użytkownik Skada85). Przykładowo, hamulec wylotowy w AK-24 powinien ograniczać ruch karabinu w pionie. W grze odrzut broni jest jednak o wiele mniej wyczuwalny przy zastosowaniu fabrycznej lufy. Użycie dodatku nie tylko więc nie pomaga, ale wręcz przeszkadza w użytkowaniu karabinu.

Na razie Battlefield 2042 boryka się więc z wieloma problemami, które dotyczą samej esencji gameplaya, czyli strzelania do przeciwników. DICE ma przed sobą sporo pracy, jeśli chce naprawić te błędy. Pozostaje mieć nadzieję, że finalnie doczekamy się poprawek porównywalnych z tymi, które lata temu otrzymał Battlefield 4.