Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2021, 09:30

Piękny sukces Halo Infinite na Steamie

Największym bestsellerem ubiegłego tygodnia na Steamie okazała się kampania Halo Infinite. Udane debiuty zaliczyły Thunder Tier One oraz GTFO w wersji 1.0.

W SKRÓCIE:
  1. wyśmienita sprzedaż kampanii Halo: Infinite oraz pakietów DLC do Destiny 2,
  2. udane debiuty Thunder Tier One oraz wersji 1.0 gry GTFO,
  3. poprawia się odbiór Icarusa.

Jak w każdy poniedziałek udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów poprzedniego tygodnia na Steamie. Liderem sprzedaży okazała się debiutująca kampania do gry Halo Infinite. Przypomnijmy, że tryb multiplayer produkcji można pobrać za darmo. Ukazał się on w połowie listopada i odniósł wielki sukces.

Widać, że nowa odsłona cyklu bardzo przypadła graczom do gustu, gdyż kampania jest droga (kosztuje 249,90 złotych), więc można było spodziewać się, że większość osób pozostanie przy darmowym multiplayerze. Okazało się jednak inaczej i fani rzucili się na tryb fabularny.

Na drugim miejscu znalazła się paczka Destiny 2: The Witch Queen Deluxe + Bungie 30th Anniversary Bundle, a tuż za nią wylądował zestaw Destiny 2: Bungie 30th Anniversary Pack. Tym samym na drugiej i trzeciej pozycji bestsellerów znalazły się produkty studia Bungie, a na pierwszej projekt kontynuujący serię zapoczątkowaną przez ten zespół.

Lider poprzedniego zestawienia, czyli survivalowy Icarus, spadł w ubiegłym tygodniu na czwarte miejsce. Autorzy tej produkcji nie mają jednak powodów do narzekań. Gra nadal sprzedaje się bardzo dobrze, a ponadto poprawia się jej odbiór. Trzy dni po premierze tylko 57% ocen użytkowników Steam było pozytywnych, podczas gdy teraz jest to już 62%.

Udany debiut zaliczyła taktyczna strzelanka Thunder Tier One, która zajęła dziewiąte miejsce. W top 10 znalazły się również gry Cyberpunk 2077 oraz GTFO, co jest zasługą atrakcyjnych przecen. Zwłaszcza autorzy drugiej z tych produkcji mają powody do zadowolenia. W zeszłym tygodniu ta kooperacyjna strzelanka opuściła wreszcie wczesny dostęp, co również pomogło w sprzedaży. Debiut wersji 1.0 był całkiem udany, gdyż tytuł ustanowił nowy rekord aktywności – wczoraj, w najgorętszym momencie dnia bawiło się w niego na Steamie 11 112 osób równocześnie. To prawie trzykrotnie więcej, niż wynosił rekord w fazie Early Access.

  1. Recenzja gry Halo Infinite – oldskul jest cool
  2. Halo Infinite – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona marki Halo

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Gra:

1.

Halo Infinite (kampania)

2.

Destiny 2: The Witch Queen Deluxe + Bungie 30th Anniversary Bundle

3.

Destiny 2: Bungie 30th Anniversary Pack

4.

Icarus

5.

Zestaw VR Valve Index

6.

Cyberpunk 2077

7.

Farming Simulator 22

8.

FIFA 22

9.

Thunder Tier One

10.

GTFO

E3 2021