Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2021, 13:44

Gracze wkurzeni o pecetową cenę FF VII Remake w EGS; Square Enix reaguje jej usunięciem

Square Enix postanowiło ukryć cenę pecetowej wersji FF VII Remake w EGS po tym, jak przez sieć przelała się fala głosów protestu ze strony graczy.

W SKRÓCIE:
  1. Square Enix podniosło premierowe ceny swoich gier na PC.
  2. Gracze się zdenerwowali i dali temu wyraz. W reakcji na protest wydawca usunął kwotę z karty produktu FF VII Remake w Epic Games Store.

Square Enix postanowiło przepchnąć wyższe ceny za pecetowe wersje gier, zaczynając od Final Fantasy VII Remake Intergrade oraz Forspoken, które wyceniono na poziomie 339 złotych za podstawowe wydania (edycje Deluxe są odpowiednio droższe: 449 zł). Ruch ten nie spodobał się społeczności graczy, która postanowiła dać temu odpór.

Pecetowcy odnieśli połowiczny sukces. O ile cena Forspoken na Steamie pozostała niezmieniona, tak z karty Final Fantasy VII Remake Intergrade w Epic Games Store zniknęła kompletnie i na ten moment nie ma opcji złożenia zamówienia przedpremierowego. Nie wiadomo, czy Square Enix ostatecznie zmieni cenę w obu wypadkach, w żadnym, czy może wyłącznie przy FF VII Remake, na którym zdaje się skupiać większa uwaga społeczności.

Cała ta sytuacja jest o tyle zabawna (choć to śmiech przez łzy), że w 2019 roku, podczas startu Epic Games Store, Tim Sweeney zapowiadał, iż dzięki jego sklepowi pecetowi gracze będą mogli kupować gry taniej (m.in. z uwagi na niższą prowizję: 12% względem standardowych na rynku 30%). Jak widać z perspektywy czasu – PR-owe wypowiedzi rzadko kiedy przekładają się na rzeczywistość.

  1. Final Fantasy VII Remake – karta gry w Epic Games Store
  2. Final Fantasy VII Remake – recenzja
  3. Final Fantasy VII Remake – poradnik