Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 kwietnia 2012, 11:15

autor: Sarge

Scenarzysta Gigantów ze stali producentem filmu na podstawie serii Need for Speed

Serwis Variety informuje, że firma Electronic Arts wybrała producenta i scenarzystę filmu na podstawie serii gier wyścigowych Need for Speed. Pieczę nad produkcją obejmie John Gatins, a George Gatins napisze fabułę.

Firma Electronic Arts poczyniła kolejne kroki w celu stworzenia filmu na podstawie serii Need for Speed. Produkcja zostanie opracowana na modłę cyklu Szybcy i wściekli, chociaż wciąż nie znamy na jej temat zbyt wielu szczegółów.

Według informacji przedstawionych przez serwis Variety, producentem projektu został John Gatins (Trener, Giganci ze stali), podczas gdy George Gatins (Dziewczyna z ekstraklasy) zajmie się napisaniem scenariusza. Nieznani są aktorzy, którzy zostaną zaangażowani w produkcję. Szczegóły fabuły również będą ujawniane dopiero z czasem, chociaż nie należy oczekiwać w tym względzie niczego odkrywczego.

Scenarzysta Gigantów ze stali producentem filmu na podstawie serii Need for Speed - ilustracja #1
John Gatins

O prawa do filmu walczą podobno wytwórnie Paramount, Warner Bros. oraz Sony. Mówi się, że w tej chwili na czele wyścigu jest Paramount, ale konkurencyjne oferty nadal są rozważane. Zwycięzca rywalizacji zapłaci za prawa do filmu kilka milionów dolarów. Udziału w niej nie bierze Universal Pictures – amerykańska wytwórnia filmowa skupia się bowiem na nadchodzącej szóstej odsłonie cyklu Szybcy i wściekli.

Need for Speed to jedna z najbardziej popularnych serii gier wyścigowych na świecie. Pierwowzór zadebiutował na rynku pod koniec 1994 roku i do tej pory doczekaliśmy się niemal dwudziestu części. Ostatnia z nich – Need for Speed: The Run – sama w sobie była bardzo filmowa i miała kłaść większy nacisk na fabułę. Niestety, efekt końcowy nie do końca spełnił oczekiwania – mamy więc nadzieję, że lepiej będzie w przypadku filmu.