Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2012, 11:02

autor: Muninn

19 kwietnia Sony poda informacje o nowym projekcie - czyżby God of War IV?

Na facebookowym profilu PlayStation pojawił się obrazek z napisem "Will vengeance bring redemption?" i datą 19 kwietnia 2012. Być może zapowiedziana zostanie wtedy kolejna część serii God of War.

Na oficjalnym facebookowym profilu PlayStation pojawił się obrazek, który na pewno zainteresuje wszystkich fanów gier z serii God of War. Znajduje się na nim pytanie „Will vengeance bring redemption?” i data 19.04.2012. Ten sam obrazek, z tekstem w języku polskim, zamieszczony został także na profilu PlayStation Polska.

19 kwietnia Sony poda informacje o nowym projekcie - czyżby God of War IV? - ilustracja #1

Prawdopodobieństwo, że napis odnosi się akurat do gry God of War IV jest bardzo wysokie. Świadczy o tym fragment adresu URL obrazka, zawierający element „GOWA_fb”. Niestety nie wiadomo nic więcej na temat zamierzeń firmy Sony poza tym, że informacje o nowym projekcie otrzymamy 19 kwietnia.

Ostatnia wydana część serii, God of War III, to gra akcji, stworzona przez Sony Computer Entertainment i wydana w marcu 2010 tylko na PlayStation 3. Fabuła produkcji kręci się wokół Spartiaty Kratosa i podsycanej przez niego wojny pomiędzy tytanami a bogami. Gra osiągnęła sukces. Do kwietnia 2010 roku sprzedaż tytułu wyniosła milion egzemplarzy, a średnia ocen tej produkcji to 93%.

Plotki o wydaniu kolejnej, czwartej części serii God of War krążą po Internecie od dłuższego czasu. Mniej więcej miesiąc temu przedstawialiśmy domysły związane z amatorsko nagranym filmem, pochodzącym prawdopodobnie z zamkniętego pokazu gry. Inne plotki dotyczące kolejnej części przygód Kratosa odnosiły się do francuskiej witryny sklepu Amazon, na której uruchomiono przedsprzedaż gry God of War IV. Wzmianka o nowej produkcji Sony pojawiła się także w CV Davida Thornfielda, animatora specjalizującego się w technikach motion-capture. Na potwierdzenie, czy te wszystkie informacje to tylko plotki, i czy God of War IV zostanie oficjalnie zapowiedziany, będziemy musieli poczekać do 19 kwietnia.