Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2012, 09:29

autor: Szymon Liebert

God of War IV potwierdzony przez jednego z kompozytorów

Pojawiło się kolejne źródło wskazujące na to, że God of War IV jest w produkcji. Jest nim CV kompozytora Timothy’ego Williamsa, w którym widnieje nazwa gry. Co ciekawe, artysta potwierdził, że to nie pomyłka, bo rzeczywiście pomaga przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do „czwórki”.

Mamy nadzieję, że nie zmęczyliście się plotkami o grze God of War IV. Tym razem informacje o rzekomej kontynuacji pojawiły się w sieciowym CV kompozytora Timothy’ego Williamsa. Co ciekawe, artysta potwierdził, że wpis dotyczący produkcji nie jest pomyłką. Firma Sony nadal nie komentuje sprawy, która powoli staje się jedną z najgorszej pilnowanych tajemnic ostatnich miesięcy.

Istnienie kolejnego projektu o przygodach Kratosa zostało potwierdzone przez wspólną pracę dwóch serwisów. Najpierw Siliconera odkryła CV wspomnianego artysty, w którym widniała nazwa God of War IV. Później Joystiq poprosił o komentarz Sony i Williamsa. Firma odpowiedzialna za serię zbyła pytanie typowym „bez komentarza”, ale kompozytor miał już nieco więcej do powiedzenia.

Timothy Williams potwierdził Joystiqowi, że pracuje nad God of War IV, ale zajmuje się tylko instrumentacją (przygotowaniem utworów dla orkiestry) oraz dodatkowymi kawałkami. Głównym kompozytorem muzyki będzie Tyler Bates. Bates nie wypowiedział się w sprawie, chociaż można spodziewać się, że zastosuje formułkę podobną do odpowiedzi podanej przez firmę Sony.

God of War IV potwierdzony przez jednego z kompozytorów  - ilustracja #1

Po tylu plotkach i doniesieniach wiemy jedno – coś na pewno dzieje się w temacie serii God of War. Po premierze ciepło przyjętej „trójki” producenci zajmujący się marką mówili, że może czas dać jej odpocząć. Wygląda jednak na to, że Kratos, lub inny bohater z jego uniwersum, powróci niedługo. Trudno powiedzieć czym zaskoczy nas tym razem – w końcu zdołał pokonać większość bogów.

Być może nowością i szczególnie interesującym dodatkiem będzie tryb kooperacji, o którym plotkowaliśmy kilkukrotnie. Poprzednie doniesienia wskazywały też na to, że gra zostanie wydana we wrześniu 2012 roku. Ostatnią odsłoną marki jest Ghost of Sparta, produkcja skierowana na PSP z 2010 roku. Od tamtej pory seria powracała w postaci pakietów (Origins Collection, Collection).

  1. Recenzja God of War III