Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2012, 09:04

autor: Kono

6,5 miliona gier z serii Angry Birds pobranych w jeden dzień

Deweloperzy z firmy Rovio poinformowali, że gry z serii Angry Birds zostały pobrane 6,5 miliona razy w dniu Bożego Narodzenia 2011 roku. Zeszłoroczny sukces przebił wynik z 2010 roku ponad trzykrotnie.

Przedstawiciele zespołu deweloperskiego Rovio ujawnili, że gry z niezwykle popularnej serii Angry Birds w czasie pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia zostały ściągnięte około 6,5 miliona razy.

Do ustanowienia tego rekordu przyczyniły się trzy inkarnacje „Wściekłych Ptaków” – Angry Birds, Angry Birds Seasons i Angry Birds Rio – oferowane w wersjach darmowych oraz płatnych na wielu różnych platformach sprzętowych. Dla porównania, w 2010 roku, w dniu Bożego Narodzenia twórcom udało się osiągnąć wynik na poziomie „jedynie” dwóch milionów.

6,5 miliona gier z serii Angry Birds pobranych w jeden dzień - ilustracja #1

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że tak ogromna liczba osób zapoznała się z Angry Birds w czasie świąt. W planach mamy już kilka produkcji na 2012 rok, jednak na razie nie możemy ujawnić ich publicznie” – powiedział Ville Heijari z formy Rovio.

Przypominamy, że w listopadzie pracownicy studia Rovio poinformowali o tym, że łączna liczba pobrań wszystkich gier z serii Angry Birds przekroczyła pół miliarda. Wtedy też Peter Vesterbacka, szef ds. marketingu, powiedział, że Angry Birds mają szansę zostać pierwszą marką z dziedziny elektronicznej rozrywki, która zdobędzie miliard fanów na całym świecie

Seria Angry Birds jest jednym z największych fenomenów branży gier ostatnich lat. Niepozorna zręcznościowa produkcja, w której naszym zadaniem jest strzelanie tytułowymi wściekłymi ptakami z procy, stała się hitem zarówno na urządzeniach przenośnych (smartfonach i tabletach), jak i platformach stacjonarnych (PC, PlayStation 3, Xbox 360).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.