Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2012, 22:40

autor: Hed

BioWare komentuje sprawę nadużyć na planecie Ilum w Star Wars: The Old Republic

Mamy pierwszą „aferę” w grze Star Wars: The Old Republic. Studio BioWare zbanowało farmerów kredytów, którzy nadużywali pewnych mechanizmów rozgrywki na planecie Ilum.

BioWare komentuje sprawę nadużyć na planecie Ilum w Star Wars: The Old Republic  - ilustracja #1

BioWare komentuje sprawę nadużyć na planecie Ilum w Star Wars: The Old Republic

W ostatnich dniach pewna grupa fanów Star Wars: The Old Republic poskarżyła się na blokady kont nałożone przez firmę BioWare. Przedstawiciele studia przyznali, że parę osób otrzymało tego typu kary za nadużywanie niewłaściwych technik i wyjaśnili dlaczego tak się stało. Podobno działania graczy mogły źle wpłynąć na ekonomię świata i zepsuć zabawę innym uczestnikom.

Sprawa dotyczy planety Ilum, czyli otwartej strefy PvP dla wysokolevelowych postaci, w której można zmierzyć się z innymi graczami. Część fanów gry odwiedzała to miejsce już na niskich poziomach, aby zdobywać kredyty z kontenerów na masową skalę. BioWare nie zabrania wypraw na planetę przed osiągnięciem sugerowanego poziomu (40), ale nie zezwala na farmienie.

BioWare komentuje sprawę nadużyć na planecie Ilum w Star Wars: The Old Republic  - ilustracja #2

Stephen Reid z BioWare wyjaśnił, że zablokowano tylko konta podejrzane o farmienie. „Mała liczba kont została też ostrzeżona lub tymczasowo zawieszona za nadużywanie kontenerów na Ilum”, dodał Reid. Podobno ostrzeżeń było relatywnie niewiele, więc tak naprawdę cała akcja była wymierzona w „farmerów złota”, a nie regularnych graczy.

BioWare tłumaczy, że radykalne kroki zostały podjęte, aby utrzymać zbalansowaną i uczciwą rozgrywkę dla wszystkich fanów Star Wars: The Old Republic. Firma ma zamiar wprowadzić odpowiednie poprawki na planetę Ilum, żeby zniechęcić potencjalnych oszustów do nadużywania jej specyfiki. Planeta pozostanie jednak otwarta dla wszystkich zainteresowanych.