Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 lipca 2012, 11:00

autor: Kono

Film Need for Speed zadebiutuje na początku 2014 roku

Wytwórnia Disney ujawniła, że filmowa wersja gry Need for Speed zagości w kinach 7 lutego 2014 roku. Produkcją obrazu zajmie się wytwórnia DreamWorks Studios.

Mgła tajemnicy powoli odsłania kolejne szczegóły na temat filmu Need for Speed. Dowiedzieliśmy się, że korporacja Disney ustaliła datę wydania produkcji na 7 lutego 2014 roku.

Pomimo tego, że znamy oficjalną datę premiery, sporo informacji o samym filmie nadal pozostaje tajemnicą. Aktualnie wiemy, że produkcją obrazu zajmie się wytwórnia DreamWorks Studios, która ma na koncie takie dzieła jak chociażby Gladiator, Szeregowiec Ryan i Służące. Z kolei reżyserem Need for Speed będzie Scott Waugh, czyli człowiek odpowiedzialny za film Act of Valor.

Film Need for Speed zadebiutuje na początku 2014 roku - ilustracja #1
Need for Speed: Most Wanted

Warto przypomnieć też o informacjach, które poznaliśmy kilka miesięcy temu. W kwietniu dowiedzieliśmy się, że producentem projektu jest John Gatins (Trener, Giganci ze stali), a George Gatins (Dziewczyna z ekstraklasy) został obarczony napisaniem scenariusza. W dalszym ciągu nie znamy jednak aktorów, którzy mieliby wziąć udział w tym projekcie.

Need for Speed to jedna z najbardziej znanych serii gier wyścigowych na świecie. Pierwsza odsłona zadebiutowała na rynku pod koniec 1994 roku i od tamtej pory poszczególne części cyklu pojawiały się na wielu platformach sprzętowych. Chociaż seria notowała wzloty i upadki, to w dalszym ciągu zajmuje ważne miejsce w panteonie gier wyścigowych. Aktualnie czekamy na Need for Speed: Most Wanted, które pojawi się na pecetach, PlayStation 3 i Xboksie 360 jesienią tego roku.