Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2012, 09:24

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zagłosuj na polską wersję gry Project Eternity

Na oficjalnym forum gry Project Eternity rozpoczęło się głosowanie na kolejne wersje językowe nadchodzącej produkcji RPG studia Obsidian Entertainment . Wśród kilku innych języków znajduje się także polski, który aktualnie zajmuje drugą pozycję.

Na oficjalnym forum gry Project Eternity uruchomiono głosowanie na kolejne wersje językowe nadchodzącego RPG. Jeden z użytkowników strony pyta się graczy, za które z lokalizacji Obsidian Entertainment powinno się wziąć w pierwszej kolejności, pomijając oczywiście te już potwierdzone (angielską, hiszpańską, francuską i niemiecką).

Zagłosuj na polską wersję gry Project Eternity - ilustracja #1

Do wyboru jest między innymi: portugalski, japoński, chiński, włoski, a także polski. W chwili obecnej nasz język ojczysty zajmuje drugie miejsce na liście, zaraz po rosyjskim. Jeżeli chcecie zobaczyć rodzime napisy w Project Eternity, to zapraszam do oddania swojego głosu w tym miejscu. Nie wiemy jednak czy twórcy wezmą pod uwagę opinię graczy. Pewnym jest, że wymienione wcześniej wersje językowe (hiszpańska, francuska i niemiecka) zostaną dodane do angielskiej, jeżeli zbiórka na projekt przekroczy próg 2,2 mln dolarów.

Project Eternity okazało się niebywałym sukcesem. Twórcy z Obsidian Entertainment potrzebowali 1,1 mln dolarów, a już teraz na koncie mają ponad 2,1 mln. Do końca akcji na serwisie Kickstarter pozostało jeszcze 15 dni, więc pieniędzy z pewnością przybędzie i prawdopodobnie do gry zostaną zaimplementowane nowe tryby. Premiera zaplanowana została na rok 2014. Twórcy opisują swój nowy produkt mianem powrotu do klasyków gatunku. Wśród inspiracji wymieniają chociażby kultowe Baldur's Gate, Icewind Dale czy Planescape Torment. Gra ukaże się na komputerach PC (Windows), Mac i tych działających pod kontrolą systemu operacyjnego Linux.