Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2012, 22:53

autor: Hed

Remake Oddworld: Abe's Oddysee – nowy podtytuł i prezentacja gry

Remake kultowego Oddworld: Abe's Oddysee otrzymał nowy podtytuł: New N' Tasty. Jego twórcy ze studia Oddworld Inhabitants pokazali też fragment rozgrywki i opowiedzieli o zmianach, jakich możemy się spodziewać.

Oddworld: Abe's Oddysee otrzymał podtytuł New N' Tasty. Nowe informacje o grze - ilustracja #1

Studia Oddworld Inhabitants i Just Add Water pokazały remake gry Oddworld: Abe's Oddysee na imprezie Eurogamer Expo, gdzie ujawniono też jej nowy podtytuł: New N' Tasty (zastąpił on dotychczasowy dopisek „HD”). Deweloper opowiedział o swoich planach odnośnie produkcji i wyjaśnił, czym będzie różniła się ona od pierwowzoru z 1997 roku. Dostaniemy przeróbkę z zupełnie nową grafiką, ale dość wiernie odtwarzającą inne elementy.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty, bo tak brzmi teraz pełny tytuł remake’u, będzie wykonany w grafice 3D i dopieszczony dynamicznym oświetleniem oraz innymi współczesnymi efektami. Sama rozgrywka pozostanie jednak klasyczna – wciąż będziemy mieli do czynienia z dwuwymiarową platformówką. Podstawową zmianą ma być odejście od podziału gry na ekrany na rzecz płynnych przejść, które uatrakcyjnią ją wizualnie.

Zastosowanie współczesnej grafiki pozwoli twórcom renderować przerywniki filmowe bezpośrednio na silniku gry. Za tymi wizualnymi nowinkami nie kryją się jednak rewolucje w rozgrywce. Od strony projektu poziomów, nowy Oddworld pozostanie wierny pierwowzorowi. Zagadki mają być w 80-90% takie same jak wcześniej. Drobne modyfikacje wiążą się z chęcią unowocześnienia gry – dostaniemy np. system szybkiego zapisu.

Ekipa odpowiedzialna za remake Oddworld chciała uniknąć używania literek „HD” w nazwie, aby podkreślić, że buduje grę od podstaw. W akcji możecie zobaczyć ją na powyższej prezentacji – zapowiedź New n’ Tasty rozpoczyna się do 40 minucie filmu. Autorzy pokazali fragment rozgrywki i odpowiedzieli na pytania fanów. Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty trafi na PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox LIVE Arcade i PC jesienią 2013 roku.

  1. Oficjalna strona Oddworld