Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea (PC)

Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea PC

Pierwszy dodatek do wydanej jesienią 2011 roku gry Might and Magic: Heroes VI studia Black Hole Games, w odróżnieniu od gry macierzystej przygotowany przez ekipę Limbic Entertainment.

To jest dodatek do gry Might & Magic: Heroes VI.

Strategiczne | fantasy | turowe | Might & Magic | elementy RPG | multiplayer

PC Windows
Okładka Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea (PC)

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12lipca2012

12lipca2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pirates of the Savage Sea to pierwszy dodatek DLC do wydanej w 2011 roku turowej strategii fantasy Might & Magic: Heroes VI. Do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry oraz patcha w wersji 1.5, za sprawą którego do gry powróciły doskonale znane z wcześniejszych odsłon malownicze ekrany miast. Całość tym razem opracowało studio Limbic Entertainment.

Akcja rozpoczyna się rok po wydarzeniach z kampanii w podstawowej wersji gry. Na tytułowym Dzikim Morzu z powodu tajemniczych sztormów przepada bez śladu coraz więcej statków. Wody te od dawna znane są jako niebezpieczne, ale po tawernach krążą plotki, że ostatnie wydarzenia nie są sprawką jedynie matki natury. Wcielamy się w Craga Hacka - legendarnego bohatera, który zostaje zatrudniony przez Radę Piratów w celu odkrycia prawdziwych przyczyn znikania statków. Warto dodać, iż postać Craga Hacka przewinęła się przez wcześniejsze części serii.

Pirates of the Savage Sea zawiera kampanię dla pojedynczego gracza, która składa się jedynie z dwóch misji. Dodatek ponadto oferuje nową broń rodową, jedną nową mapkę, jednostkę Ptaka Gromu oraz możliwość rekrutacji żywiołaków w specjalnym budynku na planszy. Nie zabrakło również nowych bohaterów i artefaktów. Podstawowe zasady zabawy nie uległy zmianie. Wciąż jest to turowa strategia, w której przemierzamy rozległe lokacje, zbieramy surowce, rozwijamy miasta, rekrutujemy jednostki i toczymy bitwy. Podobnie jak w podstawowej wersji istotną rolę odgrywają elementy RPG, w ramach których rozwijamy umiejętności bohaterów i podejmujemy trudne wybory moralne, mające wpływ na naszą reputację.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 205 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Gry podobne do Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea

Klasyfikacja PEGI Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Might & Magic: Heroes VI - Pirates of the Savage Sea

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 8800 GTX lub lepsza)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Recenzja Piratów Dzikiego Morza, dodatku do gry Heroes VI
Recenzja Piratów Dzikiego Morza, dodatku do gry Heroes VI

Recenzja 23 lipca 2012, 17:29

Twórcy nie zapomnieli o nowych bohaterach oraz artefaktach. Wśród tych ostatnich pojawiły się również zestawy. Skompletowanie kolekcji zaowocuje specjalnymi bonusami. Ostatnim wartym uwagi elementem dodatku jest pewna mapa. Nie chodzi wprawdzie o tę z wielkim czerwonym „iksem” wskazującym miejsce ukrycia pirackiego skarbu, lecz o mapę krainy Varn. To miła niespodzianka ze strony dewelopera, gdyż rzeczona plansza jest kopią jednego ze scenariuszy pierwszej części Heroes of Might & Magic. Skoro o niej mowa – autorzy poszerzyli repertuar niezależnych budynków o Wrota Żywiołów, portal dający możliwość rekrutacji żywiołaków.