Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2023, 09:15

W styczniu 2024 roku Ubisoft wyłączy serwery 10 kolejnych gier, w tym Assassin’s Creed

Firma Ubisoft przedstawiła listę 10 gier, które wkrótce stracą dostęp do funkcji sieciowych. Jest wśród nich kilka odsłon serii Assassin's Creed.

Źródło fot. Ubisoft
i

Początek nowego roku to doskonała okazja do wprowadzenia kilku zmian w swoim życiu. Z podobnego założenia wyszła firma Ubisoft, która zapowiedziała, że od 25 stycznia 2024 roku przestanie oferować funkcje sieciowe w dziesięciu kolejnych tytułach. Ruch ten można tłumaczyć faktem, że wzięte na tapet produkcje nie należą do najnowszych.

W zeszłym roku opublikowaliśmy artykuł na temat wycofania usług online dla niektórych starszych gier. Dzisiaj przygotowaliśmy aktualizację, ponieważ 25 stycznia 2024 roku wyłączymy niektóre dodatkowe usługi online na kilku platformach.

Wycofanie tych funkcji dla starszych gier nie było łatwą decyzją, ale jest koniecznością, ponieważ technologia, która napędzała te usługi, jest już przestarzała – czytamy w komunikacie.

Lista gier oraz platform, których dotknie ostatnia decyzja Ubisoftu, wygląda następująco:

 1. Assassin's Creed II – Xbox 360
 2. Assassin's Creed Brotherhood – MAC
 3. Assassin's Creed Liberation HD – PlayStation 3, Xbox 360
 4. Assassin's Creed Revelations – PC
 5. Ghost Recon Future Soldier – PC
 6. Might & Magic: Heroes VI – PC
 7. NCIS – PC
 8. R.U.S.E. – PC
 9. Splinter Cell: Conviction – Xbox 360
 10. Trials Evolution – PC

Wyłączenie usług sieciowych dla powyższych gier wiąże się nie tylko z brakiem możliwości zabawy online, ale także korzystania z konta Ubisoft oraz z funkcji Ubisoft Connect. Produkcje w dalszym ciągu będzie można ogrywać, ale jedynie w trybie offline.

We wrześniu zeszłego roku Ubisoft również wyłączył serwery kilkunastu tytułów (niektóre gry powtarzają się na aktualnej liście, aczkolwiek w wersjach na inne platformy sprzętowe). Więcej na ten temat przeczytać pod tym linkiem.

 1. Ubisoft – oficjalna strona firmy

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Autor ima się różnorodnej tematyki. Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej