Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Field of Glory: Immortal Fire (PC)

Field of Glory: Immortal Fire PC

Trzeci dodatek do wojennej strategii historycznej Field of Glory. Scenariusze koncentrują się głównie na konfliktach starożytnej Grecji, a do naszej dyspozycji zostają oddane nowe nacje i jednostki. Usprawniono również mechanikę i reguły gry.

To jest dodatek do gry Field of Glory.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Field of Glory: Immortal Fire (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca2010

Immortal Fire to trzeci dodatek do historycznej gry strategicznej Field of Glory. Opisywana produkcja jest oparta o zasady i realia przedstawione w popularnej grze bitewnej, również autorstwa Brytyjczyków ze studia Slitherine. Po przeniesieniu na realia świata wirtualnego, bitewniak ten przeistoczył się w strategię rozgrywaną w systemie turowym.

Rozszerzenie to przenosi nas w realia zamierzchłej przeszłości, w widełki czasowe rozciągające się od VII do III wieku przed naszą erą. Wraz z dodatkiem w nasze ręce trafia sześć nowych bitew, kilka nowych armii oraz ponad sześćdziesiąt map. Warto również wymienić mniejsze usprawnienia, takie jak setki nowych elementów graficznych, ulepszone algorytmy sztucznej inteligencji czy nowe opcje w edytorze.

W tej odsłonie serii zmienia się także kilka zasad rządzących rozgrywką. Poprawki wprowadzono w mechanice pościgów i unikania walki przez oddziały. Inaczej działa też linia wzorku naszych jednostek. Ostatnią zmianą jest możliwość wykonania więcej niż jednego ruchu przez nasze wojska, o ile zaoszczędziliśmy jakiś punkty akcji. Przygotowane scenariusze skupiają się głównie na wydarzeniach, które miały miejsce w epoce hellenistycznej w Grecji. Mamy tu więc wojny pomiędzy poszczególnymi państwami-miastami i walki z imperium perskim pod wodzą dynastii Achamenidów. Następnie, zgodnie z chronologicznym porządkiem, prowadzimy Aleksandra Wielkiego do kontrataku. Całość kończymy grając jak następcy wielkiego macedońskiego wodza.

Armie, które wprowadza ten dodatek, to przede wszystkim siły greckie i perskie. Mamy tu jednak także kilka bardziej egzotycznych nacji, takie jak Sarmaci, mieszkańcy Syrakuzy, Galacji czy Scytowie. Łącznie mamy tu osiemnaście stron konfliktu, z własnymi oddziałami i generałami. Każda jednostka opisana jest przez kilka parametrów, takich jak zdobyte doświadczenie, rodzaj broni i pancerza, poniesione straty czy morale. Wszystkie te właściwości mają niebagatelny wpływ na wyniki potyczek. W grę wchodzi także kwestia rodzaju terenu, na których muszą operować nasze siły.

Na rozgrywkę wieloosobową składają się dwa tryby. W pierwszym z nich dwóch graczy korzysta z jednego monitora, po kolei wydając rozkazy swoim wojskom. Drugim jest znany z wielu innych tytułów Slitherine play be e-mail, wykorzystujący serwery dewelopera.

Grafika w tej osłonie Field of Glory prezentuje poziom podobny do poprzednich odsłon tej serii. Nie ma tu może żadnych fajerwerków graficznych, a cel osiągnięto za pomocą najprostszych środków, ale gwarantują one możliwość gry także na słabszych komputerach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Gry podobne do Field of Glory: Immortal Fire

Wymagania wiekowe Field of Glory: Immortal Fire

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Field of Glory: Immortal Fire

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.6 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce3Ti lub lepsza), 256 MB HDD, Windows XP/Vista/7